سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ دیمی بادام درختی به مساحت 5 هکتار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ دیمی بادام درختی به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
almond no water
قیمت دانلود :
243,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

درآمد باغ بادام دیم درختی

همیشه کاشت درخت و برداشت از آن از جمله کارهای بسیار زیبا و لذت بخشی است که بسیاری از شهرنشینان از آن بی بهره هستند. در زمان های قدیم خیلی از انسان ها به کاشت علوفه روی آورده بودند تا بتوانند غذای دام خود را فراهم آورند. اما با رشد اقتصاد و مهم بودن درآمد، رفته رفته کشاورزان متوجه شدند که می توانند در زمین های کشاورزی خود، درخت کاشته و کمک زیادی به اقتصاد خانواده کنند و در کنار آن نیز سایر مزیت های ضروری را داشته باشند. در این بین کاشت بادام و پسته از اهمیت فراوانی برخوردار است. امروزه بسیار معروف است که ” فلانی باغ بادام” دارد یا “باغ پسته”! به نوعی می توان گفت همه ی افرادی که دارای باغ بادام یا پسته هستند از نظر اقتصادی سطح بالایی خواهند داشت. بادام محصولی است که به دلیل داشتن پروتئین بالا معمولا به شدت مورد توجه افراد قرار گرفته است. موضوع صادراتی بادام نیز به اهمیت آن افروده است. باغ بادام دیم درختی موضوعی است که در این طرح توجیهی به آن پرداخته شده است. مسئله نگارش یک طرح توجیهی، یک موضوع تخصصی بوده و شما اگر زمین خالی دارید و در شهری زندگی می کنید که زمستان های سرد و تابستان های نسبتا معتدلی دارد، مطمئنا به فکر احداث یک باغ بادام هستید و برای اخذ تسهیلات باید سازمان های تسهیلات دهنده را قانع کنید که کسب و کارتان سودده است. در این طرح به صورت کامل به احداث باغ دیمی بادام درختی در 5 هکتار پرداخته شده است و تمامی داده ها به صورت کاملا دقیق مورد بررسی قرار گرفته اند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 45 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 6,814 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 6,555 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 259 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 38 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.6 سال
6 سود خالص 2,599 میلیون ریال
7 سود ناخالص 7,525 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 1,955 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 3,972 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 6,802 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 7,376 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 131 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 406 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 430 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 3,230 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 9,480 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 2,795 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 9 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 18 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 3,108 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 78 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 72 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 100 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 728 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 757 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 27 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,053 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 2,791 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 17 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 38 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 31 درصد

میزان بازدهی درخت بادام دیم

طبیعتا وقتی می خواهیم صحبت از پرورش بادام به صورت دیم به میان بیاوریم باید بدانیم که این کار فقط مناسب مناطقی است که دارای بارش حدود 350 میلی لیتر در سال باشد. کشت دیم بدون تخصص امکان پذیر نخواهد بود و همانطور که می دانیم یکی از روش های کاشت دیم این است که ابتدا بادام بصورت تلخ کاشته شده و بعد از گذشت حدود 1 سال بتوانیم با استفاده از پیوند، رشد آن را افزایش و بادام مد نظر خود را پرورش دهیم. معمولا بادام به دلیل اینکه نیاز به آب کمتر دارد و همچنین قابل رشد در سطوح شیب دار است، بعنوان 5 گیاه سود ده شناخته می شود. حدود 5 الی 6 سال این درخت هیچ سودی عاید شما نخواهد کرد و باید صبر را چاشنی کسب و کار خود قرار دهید و طبیعتا برای این مدت باید خودتان خرج درختان کنید اما نتیجه این صبر را قطعا خواهید دید و در عرض چند سال، خیلی بیشتر از مقداری که خرج نموده اید را دریافت خواهید کرد. البته لازم به ذکر است که امروزه به دلیل پیشرفت حاصل شده در علم کشاورزی، نهال های اصلاح شده ای در بازار یافت می شوند که باروری درختان بادام را به 3 الی 4 سال کاهش داده اند. کود دهی و هرس آفات از جمله مهمترین کارهایی است که باید در طی چندین سال به خوبی یاد گرفته و از درختان خود محافظت کنید.

بادام دیمی

باغ بادام دیم

همانطور که قبلا توضیح داده شد، درختان بادام به دلیل عدم حساسیت به نوع خاک (عدم حساسیت بیشتر به آن) و همچنین قابل کاشت در سطوح شیبدار، از مزایای زیادی برخوردار هستند اما باید توجه داشت که نور خورشید موضوع بسیار مهمی برای آن محسوب می گردد. در هنگام انتخاب محل برای کاشت درخت بادام باید حتما به این نکته توجه شود که مکان مد نظر بدون سایه باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری آب در ریشه و در خاک در منطقه مورد نظر، کمترین زمان را داشته باشد. ماندن آب در ریشه درخت بادام باعث خشک شدن آن شده و آسیب جدی به باغ شما وارد خواهد کرد. ساقه های درختان بادام دیم نیز باید محافظت شود. به همین دلیل انتخاب مکان مناسب، فوق العاده مهم بوده و حتما باید قبل از کاشت با یک مهندس کشاورزی که در زمینه بادام تخصص دارد، صحبت کنید. تابش شدید نور خورشید به شدت می تواند آسیب زا باشد. البته برای هر کدام از اینها، امروزه راه حل هایی نیز وجود دارد.

باغ بادام دیم

فاصله کاشت درخت بادام

انواع نهال بادام در سراسر دنیا وجود دارد. بادام از جمله محصولاتی به حساب می آید که برای فروش، هر گونه مخلوط کردن آن بین دو محصول متفاوت به راحتی مشخص می شود. انتخاب نوع نهال در نتیجه دادن کسب و کار، بسیار مهم است. شما اگر در طی چندین سال صبر کردن و استفاده از کود و … درختان خود را به باروری برسانید اما نهال مناسبی نداشته باشید با ضرر باید از این کسب و کار خارج شوید. پس حتما باید در ابتدای کاشت به نوع نهال خود اهمیت دهید. معمولا درختان بادام به درختان دیر گل و درختان زود گل تقسیم می شوند. بعد از انتخاب نهال اولین اصلی که باید رعایت کنید موضوع فاصله بین درختان است. بطور میانگین فاصله بین چاله درختان باید بین 4 تا 6 متر باشد. اگر فاصله کمتر از این میزان باشد، رشد درختان به خوبی صورت نمی گیرد و قطعا در آینده باید به فکر اصلاح فاصله درختان خود باشید. در مورد بازاریابی فروش محصولات نیز به جرات می توان گفت که بادام از جمله محصولاتی است که به راحتی قابل فروش بوده و با سود خوب همراه است و محصولی نیست که شما مجبور به استخدام یک بازاریاب برای فروش محصولات خود باشید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی باغ دیمی بادام درختی ۵ هکتاری شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح باغ دیمی بادام درختی – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ بادام دیمی درختی محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح مزرعه دیمی بادام درختی – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ دیمی بادام درختی محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ دیمی بادام – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح باغ دیمی بادام – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی طرح باغ دیمی بادام درختی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ دیمی بادام درختی به مساحت 5 هکتار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi