سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ دیمی انگور به مساحت 5 هکتار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ دیمی انگور به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
grape dry farming
قیمت دانلود :
87,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی باغ دیمی انگور

وقتی صحبت از درختان انگور به میان می آید خود به خود میوه های بهشتی در ذهن انسان تداعی می شود. انگور یکی از بهترین میوه هایی است که انسانهای اولیه به پرورش آن روی آوردند. در کشور ما نیز در شهرهای مختلف انگور بعنوان شاخص شهرها شناخته شده است. مواد مغذی زیاد و آنتی اکسیدان از مهمترین ویژگی این محصول به شمار می آید. در این طرح توجیهی به کاشت و احداث باغ دیمی انگور پرداخته شده است و به صورت علمی و دقیق و با محاسباتی که عمدتا توسط نرم افزار کامفار به دست آمده است به مطالعه این طرح پرداخته شده است. البته مد نظر ما مساحت 5 هکتاری بوده است که شما به راحتی می توانید به هر مساحت دلخواه دیگری آن را تغییر دهید. اطلاعات کلی این طرح بعد از بررسی هایی جزئی در جدول زیر ارائه شده است و همانطور که مشاهده می کنید بازگشت سرمایه 2 سال بوده و این نشان می دهد که این طرح باغ دیم انگور، چقدر سود آور می تواند باشد. با داشتن این طرح توجیهی، دید اقتصادی شما نسبت به کسب و کار خود بسیار بهتر شده و در نتیجه احتمال موفقیت شما افزایش خواهد یافت؛ همچنین شما با استفاده از این طرح  می توانید برای اخذ تسهیلات از بانک ها و سایر سازمان ها استفاده نمایید. اگر بدون تخصص در نگارش طرح به اخذ تسهیلات اقدام نمایید قطعا با شکست مواجه خواهید شد. شما با مطالعه ی این طرح با انواع مشکلات موجود در مسیر کسب و کار خود آگاه خواهید شد و این آگاهی در موفقیت شما تاثیر گذار خواهد بود.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 42 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 7,786 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 7,473 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 313 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 50 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.0 سال
6 سود خالص 3,857 میلیون ریال
7 سود ناخالص 10,412 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 1,988 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 5,170 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 9,614 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 10,255 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 158 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 473 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 1,654 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 3,606 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 12,400 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 3,652 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 12 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 0 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 4,174 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 83 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 78 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 123 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 623 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 649 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 31 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,033 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 5,406 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 28 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 53 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 44 درصد

فرق انگور دیم با آبی

با توجه به اینکه انگور یکی از مهمترین میوه ها به شما می آید، می توان گفت این میوه حاوی ویتامین های آ،ب،ث و همچنین آنتی اکسیدان های بسیار قوی می باشد که برای بسیاری از دردها و بیماری های مزمن از آن استفاده می شود. وجود کلسیم، آهن، فسفات و پتاسیم و منیزیم در این میوه، آن را به بهترین میوه بدل کرده است. کشمش یکی از مهمترین محصولاتی است که از انگور به دست می آید و به جرات می توان گفت بعد از بادام و پسته، بازار اقتصادی و صادراتی بسیار قوی دارد. کشور ما یکی از کشورهای جهان است که بیشترین تولید میوه انگور را به خود اختصاص داده است. انگور در انواع و رنگهای مختلفی وجود دارد و معمولا در کشور ما رنگ زرد، سبز و قرمز قهوه ای پر رونق ترین نوع انگورها به حساب می آید. بازار صادراتی بسیار قوی برای کشورهای اروپایی و مخصوصا روسیه وجود دارد که با توجه به بالا بودن نرخ ارز می تواند به شدت سودآور باشد. انگور در مناطق معتدل قابل رشد است و با توجه به مزیت هایی که در کشت برای این میوه وجود دارد، می توان گفت میوه ای است که برای باغداری بسیار مقرون به صرفه می باشد. در سال های ابتدایی این درخت نیاز به آب زیادی دارد اما با گذشت زمان برای نهال ها، رفته رفته نیاز به آب برای درختان کاهش می یابد. در این طرح ما به موضوع کاشت باغ دیمی انگور پرداخته ایم و تمام جزئیات مربوط به آن برای شما ارائه شده است.

باغ انگور دیمی

شما قبل از احداث باغ انگور دیمی باید اطلاعات کافی در زمینه کاشت و برداشت آن داشته باشید. در مورد زمان هرس کردن و کود دهی آن اطلاعات کافی داشته باشید. درخت انگور عمر بالایی دارد و بین 60 تا 80 سال می تواند بهترین باروری خود را حفظ کند و لذا همه این موارد در اقتصادی بودن این کسب و کار دخیل هستند. نیاز به آب کمتر نیز با توجه به رشد کم آبی در کشور برای این میوه مزیت محسوب می شود. انگورها برخلاف بسیاری از میوه ها در مناطق شیب دار که دارای نور کافی باشد، بهتر رشد می کنند. درخت انگور یک درخت بالارونده است و امروزه استفاده از داربست ها، آن ها را از حالت سنتی به حالت نوین بدل کرده است. زیرا در استفاده از داربست، برداشت این محصول نیز بسیار آسان می شود. از جمله دیگر مزیت های آن تابش خوب نور خورشید و کاهش نیاز به کارگر را می توان ذکر کرد.

پرورش انگور دیمی

اگر شما به صورت اصولی و با شیوه های نوین به کاشت انگور بپردازید مطمئنا سود بسیار خوبی خواهید کرد. اگر تخصص کافی در پرورش محصولی با کیفیت نیز داشته باشید سود زیادی از صادرات آن خواهید داشت. برای اینکه با باغ های نوین در زمینه انگور آشنا شوید توصیه می کنیم به شهر ملکان در استان آذربایجان شرقی مسافرتی داشته باشید. این شهر دارای چندین باغ مدرن انگور است که می تواند دید شما را نسبت به کاشت انگور بازتر نماید. طرح توجیهی احداث باغ انگور با بررسی دقیق اهداف و شرایط شما، میزان دقیق سود این کسب‌ و کار را محاسبه و به شما اعلام خواهد کرد. این اطلاعات باعث تشویق حداکثری سرمایه‌گذاران برای حرکت در این مسیر خواهد شد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی مزرعه دیمی انگور: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح مزرعه دیمی انگور – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز باغ انگور – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح مزرعه دیمی انگور – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ دیمی انگور – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح مزرعه دیمی انگور – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ دیمی انگور به مساحت 5 هکتار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi