سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ سیب درختی به مساحت 10 هکتار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ سیب درختی به مساحت 10 هکتار بر اساس سیستم آبیاری قطره ای

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 32 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 32 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
apple farming
قیمت دانلود :
146,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی باغ سیب درختی

طرح باغ سیب درختی از جمله طرح هایی است که اگر زمین مورد نظر شما از بابت کاشت سیب مناسب باشد می توانید با سرمایه های مختلف به کاشت آن مشغول شده و سود نسبتا خوبی را از این راه کسب نمایید. البته همانطور که می دانیم مثل تمام محصولات کشاورزی، کاشت این درخت نیز ویژگی های خاص خود را دارد و بدون در نظر گرفتن این ویژگی ها ممکن است به شدت زیان دیده بوده و سرمایه خود را از دست بدهید. در این طرح ما بصورت علمی و فنی به موضوع کاشت سیب درختی در مساحت 10 هکتار پرداخته ایم که البته شما می توانید برای مساحت های مختلف نیز داده های متفاوتی به دست آورید. این طرح به صورت کاملا دقیق مورد بررسی قرار گرفته است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 32 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 20,713 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 20,228 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 484 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 33 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.0 سال
6 سود خالص 6,870 میلیون ریال
7 سود ناخالص 15,555 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 4,945 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 6,125 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 13,847 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 15,087 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 371 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 1,072 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 2,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 7,112 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 6,939 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 20,500 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 4,378 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 11 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 96 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 4,174 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 74 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 68 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 67 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,839 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 1,883 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 34 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,864 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 6,375 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 17 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 35 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 28 درصد

در انتخاب روش کاشت نیز باید دقت لازم را داشته باشید. این محصول هم به صورت بذر و هم به صورت نهال می تواند مورد کاشت قرار گیرد که البته بستگی به شرایط اقلیمی و … دارد. البته اهداف متفاوتی وجود دارد که شما را به سمت کاش باغ درخت سیب سوق می دهد. بعنوان مثال خیلی از افرادی که وارد این حوزه کسب و کار می شوند، گاهی نه تنها به فروش این محصول بلکه برای فروش کل باغ به این کسب و کار می پردازند. مثلا دوست دارند در مساحت حدود 1 هکتار که می خواهند به یک ویلای زیبا تبدیل کنند، به کاشت درخت سیب روی می آورند زیرا این درخت ویژگی های متنوعی داشته و زیبایی خاصی به باغ می دهد. در این طرح به صورت کلی با توجه به تورم کشور، میزان سرمایه کل و میزان سرمایه در گردش و در نهایت نرخ بازگشت سرمایه، استخراج می شود. هزینه های زیادی هست که در سرمایه گذاری باید در نظر بگیرید که مهمترین آنها، هزینه خرید زمین باغ، هزینه خرید نهال و هزینه مربوط به تجهیزات از جمله تراکتور می باشد. البته در بحث بازاریابی به دلایلی نیاز است که هزینه مربوط به اجاره سردخانه را نیز مدنظر قرار دهید. سیب میوه ای است که در کشور ما به وفور یافت می شود و شمال غرب کشور حاوی چندین هکتار باغ درخت سیب است که محصولات بسیار زیبا و با کیفیت تولید می کنند. زمان عرضه آنها تقریبا یکسان است و در اواخر تابستان و اوایل پاییز وارد عرضه می شود و لذا برای سود دهی بیشتر باید در سردخانه نگهداری کرده و در فصول دیگر به فروش برسانید.

باغ سیب

درآمد باغ سیب

در آمد باغ سیب درختی را حدود 80 درصد می توان در نظر گرفت. این آمار نشان می دهد، درصورتی که مکان مناسب به همراه روش کاشت و برداشت اصولی انجام گیرد یکی از کسب و کارهای موفق در حوزه کشاورزی به حساب می آید. در مورد بازاریابی نیز چون سیب در بین مردم کشور ما بین سایر میوه ها محبوبیت زیادی دارد پس مشکل آنچنانی در موضوع فروش نخواهید داشت. البته کشورهایی مثل روسیه نیز برای صادرات می تواند انتخاب مناسبی باشد. با توجه به قیمت بالای ارز و از طرفی کمبود این میوه در برخی از کشورهای همسایه بدلیل سردسیری و خشکسالی، صادرات این میوه بسیار پرسود خواهد بود. این طرح به گونه ای نوشته شده است که شما براحتی با داشتن آن می توانید برای اخذ تسهیلات از جهاد کشاورزی و بانکها اقدام نمایید و در صورتی که مساحت شما متفاوت باشد میتوانید به نسبت اعداد آن را تغییر دهید یا از کارشناسان ما بخواهید که دقیقا طرح را مثل زمین شما بازسازی نمایند.

احداث باغ سیب درختی

یکی از مزیت های نگارش طرح توجیهی، استفاده از این طرح برای اخذ تسهیلات می باشد اما مزیت دیگر آن این است که شما را با کسب و کار خود بیشتر آشنا می سازد. در نظر داشته باشید شمایی که می خواهید به کاشت سیب درختی روی بیاورید، مطمئنا تخصص لازم را از بابت نحوه کاشت و برداشت دارید اما دید اقتصادی داشتن به این قضیه می تواند به شدت شما را در رسیدن به موفقیت مورد انتظار خود، کمک کند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی احداث باغ سیب درختی شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح باغ سیب درختی – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ سیب درختی محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح باغ سیب درختی – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ سیب درختی محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ سیب درختی – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی باغ سیب درختی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ سیب درختی به مساحت 10 هکتار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi