سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی و احداث باغ بادام درختی 5 هکتاری

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و احداث باغ بادام درختی 5 هکتاری

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 42 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 42 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Almond
قیمت دانلود :
89,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

کاشت تجاری بادام، یک کسب و کار بسیار مرسوم و قدیمی در برخی از کشورها می باشد. بادام عملاً بومی ایران و کشورهای اطراف است. اما امروزه، بطور گسترده ای در بسیاری از مکان های دیگر جهان نیز کاشته می شود. بادام (گونه پرونوس آمیگدالوس، syn. پرونوس دولسیس) عملاً گونه ای از درخت است. اما، بادام همچنین نام دانه خوراکی و بسیار کاشته شده این درخت می باشد.

درون سرده یا جنس پرونوس، با هلو در زیرجنس آمیگدالوس دسته بندی می شود که از دیگر زیرجنس ها بوسیله کنگره هایی برروی پوسته احاطه کننده دانه و بذر، متمایز می شود. عملاً، میوه بادام یک میوه آلویی است که از یک بدنه بیرونی و یک پوسته سخت همراه با دانه یا بذر تشکیل شده، که در داخل آن یک بادام واقعی وجود ندارد (پوست کندن بادام به معنای برداشتن پوسته برای رسیدن به بذر یا دانه است).

بادام ها معمولاً براساس تقاضای بازار و قیمت به صورت پوسته دار یا بدون پوسته فروخته می شوند. و بادام های متوازن، بادام های پوست دار هستند که با آب داغ به آنها حرارت داده می شود تا روکش بادام نرم شود و سپس براحتی برداشته شود تا دانه نمایان گردد. در سال 2019، تولید کلی جهانی بادام 3.5 میلیون تن بود که ایالات متحده با تولید 55% کل جهان، در مقام اول قرار دارد. دیگر تولید کنندگان عمده بادام، اسپانیا، ایران و ترکیه می باشند.

با این حال کاشت تجاری بادام، یک کسب و کار بسیار خوب و سودآور است. می توانید این کسب و کار را به آسانی برای کسب درآمد شروع کنید. در این طرح توجیهی به بررسی و مطالعات امکانسنجی مربوط به احداث یک باغ بادام درختی در 5 هکتار پرداخته شده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفيت و میزان ارائه خدمات در ضریب نقطه سربسر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب ميزان ارائه خدمات در نقطه سربسر 48 درصد
ب ) اطلاعات مالي و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 7,074 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 6,762 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 312 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 41 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.5 سال
6 سود خالص 2,884 میلیون ریال
7 سود ناخالص 9,105 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 1,955 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 5,169 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 8,307 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 8,892 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 135 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 416 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 627 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 3,613 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 11,060 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 3,610 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 12 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 78 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 4,174 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 80 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 75 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 117 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 564 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 589 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 26 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 922 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 3,393 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 18 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 41 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 33 درصد

میوه بادام یک میوه آلویی است که از پوسته بیرونی و یک پوسته سخت با دانه، که یک جوز یا میوه مغزدار واقعی نیست، تشکیل شده است. پوست کندن بادام به برداشتن پوسته برای آشکار شدن دانه اشاره دارد. بادام با پوست یا بدون پوست به فروش می رسد. بادام‌ های فرو برده شده در آب داغ، بادام‌ های پوست‌ دار هستند که برای نرم شدن پوشش دانه‌ ها با آب داغ مورد عملیات حرارتی قرار می گیرند و سپس برای نمایان شدن دانه سفید از آن جداسازی می شود. هنگامی که بادام ها تمیز و فرآوری شدند، می توان آنها را مدت زمان طولانی نگهداری کرد. بادام در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب در دسرها استفاده می شود.

ارزش غذایی بادام

بادام بسیار مغذی است و برای سلامت انسان بسیار مفید است. بادام حدود 4 درصد آب، 22 درصد کربوهیدرات، 21 درصد پروتئین و حدود 50 درصد چربی است. یک وعده 100 گرمی بادام 2420 کیلوژول انرژی غذایی را تامین می کند. همچنین، یک غذای غلیظ از لحاظ ارزش تغذیه ای است که منبعی غنی (20 درصد یا بیشتر از ارزش روزانه، DV) ویتامین های B ریبوفلاوین و نیاسین، ویتامین E و مواد معدنی ضروری کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر و فلز روی، را فراهم می کند.

بادام همچنین منبع متعادلی از ویتامین های B تیامین، ویتامین B6 و فولات، کولین و پتاسیم معدنی ضروری است. آنها همچنین حاوی فیبر غذایی قابل توجه، چربی تک غیراشباع، اسید اولئیک و چربی غیراشباع چندگانه، اسید لینولئیک هستند. بادام به طور معمول در آجیل مورد استفاده قرار می گیرد، منبع فیتواسترول هایی مانند بتا سیتوسترول، استیگماسترول، کامپسترول، سیتوستانول و کامپستانول می باشد.

 

 

باغ بادام درختی

فواید مصرف بادام برای سلامتی

بادام یکی از بهترین گزینه ها برای سلامتی انسان است و به عنوان منبع خوبی از پروتئین در میان غذاهای سالم بیان شده است. یک تحقیق بالینی مروری نشان داد که مصرف منظم بادام ممکن است خطر بیماری قلبی را با کاهش سطح کلسترول LDL خون کاهش دهد. در اینجا سعی داریم برترین فواید مصرف بادام را فهرست کنیم.

 • بادام از جمله آجیل های درختی بسیار محبوب است که سرشار از چربی های تک غیراشباع سالم، فیبر، پروتئین و مواد مغذی مهم مختلف می باشد.
 • بادام که در آجیل معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد، منبع فیتواسترول هایی مانند بتا سیتوسترول، استیگماسترول، کامپسترول، سیتوستانول و کامپستانول می باشد.
 • بادام همچنین منبع متوسطی از ویتامین های B تیامین، ویتامین B6 و فولات، کولین و ماده معدنی ضروری پتاسیم است.
 • همچنین حاوی فیبر غذایی قابل توجه، چربی تک غیراشباع، اسید اولئیک، و چربی غیراشباع چندگانه، اسید لینولئیک است.
 • بادام سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند از سلول های شما در برابر آسیب اکسیداتیو، که عامل اصلی پیری و بیماری است محافظت کند.
 • بادام سرشار از ویتامین E است و یکی از بهترین منابع ویتامین E در جهان است. مصرف منظم بادام و دریافت مقدار زیادی ویتامین E از غذاها با فواید سلامتی متعددی ارتباط داده شده است.
 • خوردن یک یا دو مشت بادام در روز می تواند منجر به کاهش خفیف کلسترول “بد” LDL شود که به طور بالقوه خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.
 • کلسترول LDL “بد” می تواند اکسیده شود که این گامی مهم در ایجاد بیماری قلبی است. نشان داده شده است که خوردن بادام به میزان قابل توجهی LDL اکسید شده را کاهش می دهد.
 • بادام همچنین می تواند به شما در کنترل قند خون کمک کند. سرشار از منیزیم است. منیزیم ماده ای معدنی است که بسیاری از مردم به اندازه کافی از آن دریافت نمی کنند. مصرف زیاد منیزیم ممکن است باعث بهبود عمده سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 شود.
 • منیزیم همچنین برای سطوح مناسب فشار خون مفید است. به طور کلی مصرف کم منیزیم به شدت با فشار خون بالا مرتبط است. و مصرف منظم بادام می تواند به کنترل سطح فشار خون کمک کند.
 • اکثر آجیل ها کربوهیدرات کم و پروتئین و فیبر بالایی دارند. خوردن بادام به طور منظم گرسنگی را کاهش می دهد و کالری دریافتی شما را کاهش می دهد.
 • اگرچه، بادام کالری بالایی دارد، اما به نظر نمی رسد خوردن آن باعث افزایش وزن شود. برخی از مطالعات حتی برعکس آن را بیان می کنند (یعنی، نشان می دهد که بادام می تواند کاهش وزن را افزایش دهد).

بادام درختی

مزایای راه اندازی کسب و کار کاشت بادام

کاشت تجاری بادام یک تجارت قدیمی و رایج است و پرورش بادام در مقیاس بزرگ یا تجاری یک تجارت بسیار آسان و سودآور است و می توان از این تجارت سود خوبی به دست آورد.

راه اندازی کسب و کار پرورش بادام تجاری نسبتا آسان و ساده است، حتی افراد مبتدی نیز می توانند این کسب و کار را راه اندازی کنند. در اینجا ما سعی داریم تا مزایای برتر کسب و کار کاشت بادام تجاری را فهرست کنیم.

 • مزیت اصلی کسب و کار کاشت بادام تجاری، تقاضا و ارزش بالای آن در بازار است. تقاضای آن هم در بازارهای داخلی و هم بازارهای بین المللی، بالا می باشد.
 • پرورش بادام در مقیاس بزرگ یک تجارت قدیمی و جا افتاده است، همچنین یک کسب و کار بسیار خوب و سودآور در بسیاری از کشورهای جهان است.
 • بسیاری از مردم در حال حاضر این کسب و کار را برای کسب سود بالا به صورت تجاری انجام می دهند. بنابراین، لازم نیست خیلی نگران راه اندازی این کسب و کار باشید.
 • اگرچه این کار، یک کسب و کار بسیار آسان و ساده است، اما توصیه می کنیم از کشاورزان اطراف یاد بگیرید. یادگیری عملی از کشاورزان اطراف به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را به خوبی راه اندازی و اداره کنید.
 • پرورش بادام در مقیاس بزرگ یا تجاری بسیار سودآور است و شما قادر خواهید بود از این کسب و کار، سود خوبی کسب کنید.
 • نیاز سرمایه گذاری اولیه در این زمینه در مقایسه با بسیاری از محصولات تجاری دیگر، نسبتاً کم است.
 • همانطور که قبلا اشاره کردیم، هم تقاضا و هم ارزش بادام در بازار بسیار بالاست. بنابراین، لازم نیست زیاد نگران آن باشید.
 • بادام در حال حاضر در بازار داخلی و بین المللی بسیار محبوب است. بنابراین، شما نیازی به نگرانی زیادی در مورد بازاریابی محصولات خود ندارید.
 • گیاهان بادام به طور کلی نیاز به مراقبت و مدیریت کمتری دارند و فرآیند مراقبت آنها بسیار آسان و ساده است.
 • تولید تجاری بادام بسیار سودآور است، بنابراین می تواند یک منبع اشتغال عالی برای مردم، به خصوص برای افراد تحصیل کرده بیکار باشد.
 • بادام بسیار مغذی و سالم است. می توانید روزانه بادام را به روش های مختلف میل کنید.
 • اگر کسب و کار تولید بادام خود را راه اندازی کنید، می توانید در طول سال از بادام تازه لذت ببرید.

کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی باغ بادام درختی شامل: 1. محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح باغ بادام درختی – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ بادام درختی 2. محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح مزرعه بادام درختی – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ بادام درختی 3. محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ بادام – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح 4. محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح باغ بادام – ارزش محصولات توليد شده 5. متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص 6. متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص 7. مدت زمان برگشت سرمايه 8. تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده 9. تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح 10. محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی طرح باغ بادام درختی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی و احداث باغ بادام درختی 5 هکتاری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi