سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ زیتون به مساحت 20 هکتار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ زیتون به مساحت 20 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Olive
قیمت دانلود :
188,600 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

مزارع زیتون در میان مدت و دراز مدت بسیار سودآور هستند، به شرط اینکه آب و هوا و منطقه برای رشد درختان، مناسب باشند. با این حال، همانطور که تقریباً در تمام فعالیت های تجاری کشاورزی و دامداری پیش می آید، سال اول مقدماتی است و یک کشاورز باید سرمایه گذاری منطقی کوچکی انجام دهد تا قدرت خود را بیازماید و درکی اولیه از بازار کسب کند، بدون اینکه انتظار درآمد قابل توجهی داشته باشد. در سال های دوم، سوم و چهارم، کشاورز تجربه کشاورزی و داده های بازار کافی را به دست می آورد تا در مورد گسترش سرمایه گذاری در مقیاس بزرگتر، انتخاب مکان، نوع دیگر، تنظیم روش های کشت یا واگذاری تصمیم بگیرد.

به خصوص هنگام کشت درختان زیتون، کشاورز باید صبور باشد، زیرا درختان زیتون پس از پنجمین یا ششمین سال زندگی خود به محصول خوبی می رسند. به این معنی که اگر کشاورز درختان جوان 2 تا 3 ساله را انتخاب و بکارد، حدود 2 تا 4 سال پس از راه اندازی مزرعه زیتون انتظار عملکرد خوبی را می تواند داشته باشد. علاوه بر این، همانطور که تقریباً در همه درختان میوه صدق می کند، باید صرفه جویی در مقیاس را نیز در نظر گرفت. این بدان معنی است که نمی توان تنها از طریق پرورش 30 یا 50 درخت زیتون، درآمد خوبی داشت، زیرا هزینه های ثابت مطمئناً به درآمد می رسند (اگر بیشتر نباشد). حداقل تعداد درختانی که درآمد خوبی دارند در کشورهای مختلف، متغیر است. با این حال، می توان گفت که یک مزرعه 1 هکتاری (10000 متر مربع) با 300 درخت شروع خوبی می تواند باشد. در این طرح توجیهی به بررسی و محاسبات فنی، مالی و اقتصادی کاشت درخت زیتون در مساحت 20 هکتار پرداخته شده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 53 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 13,473 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 12,536 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 937 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 50 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.0 سال
6 سود خالص 6,763 میلیون ریال
7 سود ناخالص 23,575 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 7,025 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 14,391 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 22,342 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 23,215 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 229 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 705 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 2,065 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 11,673 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 30,600 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 10,094 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 15 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 130 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 12,521 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 76 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 73 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 166 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 836 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 898 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 22 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 2,040 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 10,055 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 20 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 52 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 42 درصد

زیتون، با نام گیاه شناسی Olea europaea، که به زبان لاتین به معنی «زیتون اروپایی» است، گونه ای از درختان یا درختچه های کوچک از خانواده Oleaceae می باشد که به طور سنتی در حوضه مدیترانه یافت می شود. هنگامی که به شکل درختچه باشد، با عنوان Olea europaea ‘Montra’، زیتون کوتوله یا زیتون کوچک شناخته می شود. این گونه در تمام کشورهای مدیترانه و همچنین در استرالیا، نیوزیلند، آمریکای شمالی و جنوبی و آفریقای جنوبی کشت می شود. Olea europaea گونه ای از جنس Olea است.

میوه درخت زیتون، به عنوان منبع روغن زیتون در منطقه مدیترانه از اهمیت کشاورزی عمده ای برخوردار است. این یکی از مواد اصلی در غذاهای مدیترانه ای است. این درخت و میوه آن نام خود را به خانواده گیاهی می دهند که حاوی گونه هایی مانند یاس بنفش، یاس، فورسیتیا و درخت زبان گنجشک واقعی نیز می باشد. تاکنون هزاران رقم از این درختان شناخته شده است. ارقام این میوه ممکن است عمدتاً برای روغن، خوردن یا هر دو مورد استفاده قرار گیرند. زیتون هایی که برای مصرف خوراکی کشت می شوند را عموماً «زیتون سفره» می نامند. حدود 90 درصد از کل زیتون های برداشت شده به روغن تبدیل می شود، در حالی که حدود 10 درصد به عنوان زیتون سفره استفاده می شود.

پرورش تجاری درختان زیتون ابتدا نیاز به شرایط آب و هوایی مناسب و انتخاب مزرعه ای با ویژگی های خاص دارد. بطور خلاصه، درختان زیتون خاک هایی با زهکشی خوب (مسطح یا با شیب ملایم) و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید را ترجیح می دهند. این درختان نمی توانند دمای زیر 20 درجه فارنهایت (7- درجه سانتیگراد) را برای چندین روز تحمل کنند، اما مقدار مشخصی سرما برای رشد میوه ضروری است. به همین دلیل است که درختان زیتون را نمی توان در آب و هوای گرمسیری پرورش داد.

باغ زیتون

درخت زیتون متوسط ​​از سن 4 تا 5 سالگی شروع به تولید زیتون می کند و تا ابد ادامه خواهد داشت. یافته هایی وجود دارد که نشان می دهند در برخی موارد درختان 1800 ساله هنوز جوانه می دهند. درخت زیتون به آبیاری و کود دهی بسیار واکنش نشان می دهد، در حالی که هرس آن حداقل یک سال در میان ضروری است. اگر از درختان زیتون خود مراقبت کنید، میانگین تولید 22 تا 90 کیلوگرم از هر درخت سالم بالغ را برداشت خواهید کرد. داشتن درک خوب از روش های پرورش جایگزین برای کشت تجاری درختان زیتون ضروری است.

درخت زیتون، درختی دائمی و همیشه سبز است که می تواند بیش از یک قرن زنده بماند و میوه بدهد. در برخی موارد نادر، گزارش شده است که درختان زیتون در سن 1800 سالگی زندگی می کنند و جوانه می دهند. ارتفاع درخت به 5 تا 20 متر می رسد. همانطور که در مورد اکثر درختان صدق می کند، ارتفاع درخت تحت تأثیر زنده بودن درخت یا گونه، شرایط خاک و آب و هوا و در نهایت روش های کشت مورد استفاده قرار می گیرد. تنه آن استوانه ای شکل است، که در درختان جوان تنه صاف و در سنین بالا پر از دست انداز است، زیرا با گذشت زمان توده هایی با اندازه های متفاوت ظاهر می شوند.

سیستم ریشه درختان زیتون تا سال سوم تا چهارم زندگی خود به صورت عمودی رشد می کند. بعداً، سیستم ریشه اصلی با سیستم ریشه لخته ای دیگر که عمدتاً توسط اسفروبلاست ها یا کانگر تولید می شود که در گردن درخت زیتون درست زیر سطح خاک تشکیل می شود، جایگزین می شود. روش رشد سیستم ریشه عمدتاً توسط ماهیت خاک تعیین می شود. در برخی موارد، گزارش شده است که درختان زیتون ریشه ای به عرض 12 متر و 6 متر داشته اند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی مزرعه زیتون : محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح مزرعه زیتون پرورده – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز باغ زیتون – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح بسته بندی زعفران محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح مزرعه زیتون پرورده – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ زیتون محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح مزرعه زیتون – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح مزرعه زیتون – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی طرح باغ زیتون – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ زیتون به مساحت 20 هکتار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi