سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث گاوداری گوشتی به ظرفیت 100 راس

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث گاوداری گوشتی به ظرفیت 100 راس

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
cattle breeding
قیمت دانلود :
89,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی گاوداری گوشتی

در حالت کلی گاوداری پرواری یا گوساله پرواری بدین معنی است که ما گوساله ای را خریداری می کنیم و بعد از چندین ماه یا حتی چندین سال نگهداری، میخواهیم به بازار عرضه کنیم. اینکه تعداد ماه یا سال مشخص شود بستگی به شرایط آب و هوایی دارد. با توجه به درخواست های مکرر بسیاری از دامداران و از طرفی با در نظر گرفتن آزادسازی قیمت های خوراک دام، در این طرح به بررسی درآمد و سرمایه گذاری 100 راس گاو گوشتی پرداخته شده است. این طرح بسیار کامل بوده و شما را آماده برای کسب تسهیلات خواهد کرد. بررسی دقیقی بر روی میزان زمین مورد نیاز، متراژ قسمت های مختلف و ماشین آلات و …. صورت گرفته است و بعنوان یکی از کاملترین طرح های توجیهی می توان در نظر گرفت.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 17 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 99,018 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 95,638 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 3,380 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 22 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 4.5 سال
6 سود خالص 21,802 میلیون ریال
7 سود ناخالص 37,710 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 69,890 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 7,366 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 31,833 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 36,041 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 1,548 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 4,071 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 44,750 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 17,537 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 75,063 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,420 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 107,600 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 5,687 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 5 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 137 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 121 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 1,154 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 33 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 30 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 32 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 19,128 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 19,804 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 20 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 21,520 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 5,959 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 3 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 20 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 15 درصد

سود گوساله پرواری

یکی از مهمترین صنایع در بخش کشاورزی مربوط به پرورش گاو بوده که نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای اروپایی، افراد زیادی به این کار مشغول هستند. خوشبختانه امروزه کشور ما نیز در این صنعت رشد چشم گیری داشته و دارای ماشین آلات پیشرفته ای بوده که در مجموع هم پرورش آن را آسانتر و بهینه تر کرده و همچنین سود بالایی را نصیب این کسب و کار نموده است. یکی از دلایلی که افراد زیادی به پرورش گاو رو آورده اند مربوط به سودآوری خوب این صنعت می باشد. تعداد زیادی مجوز سالانه در کشور ما به افراد مختلف ارائه می شود که همه آنها مهر تاییدی بر سودآور بودن این صنعت است.

جمعیت جهان روز به روز در حال زیاد شدن است و از طرفی تامین مواد غذایی برای این همه جمعیت به دغدغه ای برای سیاستمدارن و حکمرانان کشورها تبدیل شده است. دولتهای اکثر کشورها برای این کسب و کار، تسهیلات خوبی در نظر گرفته اند. یکی از مهمترین مزایا در پرورش این حیوانات اهلی در مقابل طیور، حجم غذایی زیاد آنهاست. پرواربندی گوساله یکی از بهترین روشها برای دستیابی به گوشت قرمز در سطح وسیع می باشد. یقینا این صنعت یکی از بهترین راه ها برای تامین مواد غذایی مردم کشورهاست.

تاسیس گاوداری گوشتی

باید به ازای هر راس گوساله، مکانی حدود 24 متر مربع در نظر گرفته شود. برای اینکه گاوهای گوشتی بتوانند به تغذیه پرداخته و بهره برداری مناسبی صورت گیرد باید دمای محیط نگهداری توسط سیستم های کنترلی، تحت کنترل قرار بگیرد. تجهیزاتی که برای این صنعت مورد نیاز است می توان به صورت لیست زیر در نظر گرفت:

  1. سیستم تهویه و سرمایشی و گرمایشی کنترلی
  2. مخزن مناسب جهت ذخیره سازی آب
  3. علوفه خرد کن
  4. آسیاب
  5. تراکتور
  6. سمپاش و شعله افکن
  7. بیل و چکمه
  8. سیستم حفاطت از آتش سوزی
  9. باسکول

این تجهیزاتی که به ترتیب در بالا ذکر شد، مهمترین تجهیزات برای احداث گاوداری محسوب می شوند. در کنار این امکانات، تهیه غذای مورد نیاز نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پرواربندی یعنی تغذیه مناسب گاو و چاق کردن آن که بدون جیره مناسب این کار امکان پذیر نخواهد بود. پس در این کسب و کار، خوراک از اهمیت زیادی برخوردار است.

گاوداری گوشتی

در حالت کلی، تخمین و برآورد سرمایه مورد نیاز برای احداث گاوداری از نوع گوشتی و همچنین مطالعات اقتصادی آن، یک کار تخصصی می باشد. در این طرح به بهترین شکل ممکن این کار صورت گرفته است. البته این طرح مربوط به 100 راس گاو می باشد که اگر شما تعداد راس متفاوتی مد نظر دارید، همکاران ما میتوانند در این زمینه کمک حال شما باشند. اعداد و ارقام استفاده شده در این طرح، همگی بروز هستند. همه هزینه ها اعم از هزینه تاسیسات، جیره، نیروی کار و … در این طرح به طور کامل در نظر گرفته شده است.

هزینه احداث گاوداری گوشتی

برای احداث و محاسبه هزینه آن باید تمام موارد مورد بررسی قرار گیرد. معمولا زمان گوساله پروری از 4 الی 5 ماهگی شروع می شود و بعد از کلی محاسبات تخصصی می توان میزان سرمایه مورد نیاز و همچنین بازگشت سرمایه یا همان مدت زمانی که طول می کشد تا به نقطه سر به سر برسیم، به دست آید. در پرورش گاو ما با یک حیوان زنده روبرو هستیم و در نتیجه پرورش و رشد دادن آن کار بسیار حساسی است. در نتیجه باید در احداث گاوداری، هزینه های مربوط به سلامت آن ها نیز مد نظر قرار گیرد. اگر این کار بدون تخصص انجام شود ممکن است در آینده ای نه چندان دور با شکست مواجه شده و در نتیجه سرمایه بسیار زیادی را از دست بدهید. باید همه ی فرصتها و تهدیدها را مد نظر قرار دهید.

اگر تمایل به ایجاد کسب و کار پرورش گاو گوشتی دارید، این طرح مناسب شماست و اگر نیاز به طرحی مشابه آن دارید با همکاران ما تماس بگیرید تا طرح مناسب شما را آماده نمایند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی گاوداری گوشتی 100 راسی : محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح گاوداری گوشتی – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح گاوداری گوشتی محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح گاوداری گوشتی – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح گاوداری محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح گاوداری محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری– محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث گاوداری گوشتی به ظرفیت 100 راس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi