سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی گاوداری شیری با ظرفیت 100 راس

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی گاوداری شیری با ظرفیت 100 راس

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
cattle farming
قیمت دانلود :
243,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی گاوداری شیری

گاو شیری یکی از قدیمی ترین حیواناتی است که بشر با اهلی کردن آن توانست نیازهای خود به مواد غذایی را برطرف کند. همانطور که می دانیم پرورش گاو نه تنها در کشور ما بلکه در تمامی کشورهای دنیا به خصوص کشورهای اروپایی برای تامین مواد غذایی و شیر، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مخصوصا کشور هلند یکی از مهمترین کشورهایی است که برترین نژادهای گاوی را در جهان به خود اختصاص داده است. ما در این طرح توجیهی به صورت مفصل به موضوع راه اندازی گاوداری شیری پرداخته ایم و تمامی داده های مورد نظر بابت سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار داده ایم. همانطور که می دانیم بحث سرمایه گذاری، موضوع بسیار پیچیده ای است و محاسبات پیچیده ای را نیز در بر می گیرد. مطالعات اقتصادی هر پروژه ای نیازمند افراد متخصص بوده تا بتوانند طرحی آماده کنند که قابل دفاع در ادارات و سازمانها باشد تا سرمایه گذار بتواند تسهیلات لازم را از ارگانهای دولتی اخذ نماید.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 16 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 102,281 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 98,891 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 3,390 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 24 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 4.2 سال
6 سود خالص 24,470 میلیون ریال
7 سود ناخالص 41,550 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 69,890 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 7,605 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 35,445 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 39,816 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 1,613 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 4,234 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 44,750 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 20,635 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 75,111 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,420 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 111,440 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 5,878 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 5 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 137 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 121 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 1,154 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 36 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 32 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 35 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 19,778 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 20,456 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 22 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 22,288 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 10,913 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 5 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 22 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 17 درصد

سود گاو شیری

در حالت کلی سه نوع پرورش گاو وجود دارد. پرورش گاو با هدف مولد، پرورش با هدف گوشتی و پرورش با هدف شیر ده بودن. در این محصول، مهمترین موضوع مربوط به گاوداری شیری می باشد. خیلی از افرادی که به کار پرورش گاو مشغول هستند مزایای مربوط به گاوهای شیری را می دانند. اما افرادی که تازه به این کسب و کار روی آورده اند شاید از برخی مزایای آن غافل باشند. شیر محصولی استراتژیک برای کشورهاست و دولتمردان تمام کشورها، هزینه های بسیار زیادی برای خودکفاسازی آن انجام می دهند. مهمترین دلیل برای این تصمیم نیز ناشی از سو تغذیه انسانهای یک سرزمین می باشد. دولتها به خوبی می دانند که اگر مصرف سرانه شیر در کشوری کاهش یابد باید بعد از چندین سال با سو تغذیه مقابله کنند. در حقیقت اگر در کشوری در سال اول، مصرف شیر به شدت کاهش یابد بعد از چندین سال باید هزینه های وزارت بهداشت در این کشور به شدت افزایش یابد زیرا ملت دچار سو تغذیه خواهند شد و پوکی استخوان و … دامن گیر آن کشور خواهد بود. یکی دیگر از مزایای ارزشمند پرورش این نوع گاو مربوط به گوساله گیری آن است. در حقیقت یک گاو وقتی در یک سال 1 گوساله می زاید مثل این است که یک منبع درآمدی دیگر را برای صاحب کسب و کار به ارمغان می آورد. حال اگر این گوساله، نر باشد، صاحبان می توانند بعد از مدتی از گوشت آنها نیز برای درآمد استفاده کنند. از دیگر مزایای گاوهای شیری می توان به تامین هزینه خود بصورت روزانه پرداخت. شما هر روز برداشت می کنید و علاوه بر تامین هزینه های آن، سود روزانه نیز خواهید داشت. از طرفی گاودار لازم نیست هر ساله گوساله ای خرید کند تا به جوانی گله خود کمک کند. زیرا گاوهای شیری، خود گوساله به همراه خواهند داشت و با این شیوه در جوانی گله کمک شایانی خواهند کرد.

راه اندازی گاوداری شیری

معمولا برای احداث گاوداری شیری در کشور ما 80 درصد تسهیلات تعلق می گیرد. یعنی اگر شما مکان مناسب برای پرورش داشته باشید، تنها با 20 درصد آورده می توانید یک کسب و کار بسیار پر رونق را شروع کنید. البته برای شروع و اخذ تسهیلات نیازمند نگارش طرح توجیهی هستید که بانک ها یا مجوز دهنده ها را مطلع کنید که یک کار سودآور و اشتغال زایی را شروع می کنید. هزینه های این کسب و کار به دو قسمت تقسیم می شوند. برخی از هزینه ها، ثابت هستند: مثلا هزینه سیستم گرمایشی و سرمایشی و تهویه، هزینه احداث، هزینه مربوط به علف زنی و … اما در مقابل برخی از هزینه ها، هزینه های در گردش هستند: مثال هزینه نیروی انسانی و هزینه تامین خوراک دام و هزینه هایی که بابت سلامت دام پرداخت خواهید کرد.

گاوداری شیری

درآمد گاوداری شیری

درآمد و سود گاوداری شیری به عوامل زیادی بستگی دارد. مواردی که باید در این موضوع به آن تاکید کرد، تعداد گاو، تعداد اعضای نیروی انسانی و نوع نژاد؛ البته نوع نژاد گاو، اهمیت بسیاری زیادی در سودآوری بالاتر دارد. مدت زمان بازگشت سرمایه حدود 4.2 سال است یعنی حدود 4 سال زمان لازم است که شما تمام سرمایه ای که صرف کردید را به دست آورید. اما باز همه این موارد به تعداد گاو و … بستگی دارد و از این رو لازم است تا اگر به فکر پرورش گاوداری شیری هستید با همکاران ما تماس گرفته و اطلاعات دقیق را در اختیار آنها قرار دهید تا به صورت اختصاصی برای شما طرح توجیهی نگارش شود. اگر طرح نگارش شود شما با کلیات کسب و کار خود به همراه داده های موجود آشنا خواهید شد و بالطبع این کار، ریسک سرمایه گذاری شما را به شدت کاهش داده و سرمایه گذاری امنی برای شما به ارمغان خواهد آورد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی گاوداری شیری : محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح گاوداری شیری – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح گاوداری محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح گاوداری – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح گاوداری محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح گاوداری محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری– محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی گاوداری شیری با ظرفیت 100 راس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi