سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث کارگاه تولید بلوک سبک سیمانی و تیرچه

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس کارگاه تولید بلوک سبک سیمانی و تیرچه

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 80 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 80 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
cement block
قیمت دانلود :
197,600 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

خط تولید بلوک سیمانی و تیرچه

یکی از سودآورترین صنایع در کشور ما مربوط به صنایع عمرانی است. با توجه به افزایش جمعیت جوان و همچنین رشد تعداد خانوار شهری، سرمایه گذاری در مسکن به شدت افزایش یافته و به نوعی می توان گفت که امروزه ساخت و ساز از درآمد بالایی برخوردار است. با توجه به رشد تکنولوژی و همچنین افزایش مقاومت مصالح به خاطر مسائلی نظیر زلزله و … بسیاری از کارشناسان و سرمایه گذاران معتقد به استفاده از مصالح با کیفیت در ساخت و ساز هستند. اما افزایش کیفیت به تنهایی کارآیی ندارد و معمولا در این بین باید یک ترازویی بین افزایش کیفیت و همچنین قیمت تمام شده بنا داشته باشیم. یکی از مهمترین و بیشترین مصالح مورد استفاده در ساخت بنا، بلوک سبک سیمانی است. ترکیب ذرات هوا با سیمان (بتن) نوعی ترکیب اسفنجی ایجاد می کند که علاوه بر سبک بودن، مقاومت بالایی نیز خواهد داشت. این بلوک ها در اندازه های مختلف تولید و روانه بازار می شود. این بلوک های سیمانی کاربردهای فراوانی دارند که عمدتا بجای آجر در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند و به شدت وزن کلی بنا را کاهش داده و در نتیجه منجر به افزایش مقاومت ساختمان خواهند شد. در کف سازی ساختمان ها نیز با عنوان فوم بتن از این نوع ترکیب استفاده می شود. در این طرح توجیهی (بیزینس پلن) با رویکردی علمی و اقتصادی به بررسی احداث کارگاه تولید بلوک سبک سیمانی و تیرچه پرداخته شده و در صورتیکه تمایل به اخذ تسهیلات از بانک ها برای شروع این کسب و کار داشته باشید می توانید از این طرح استفاده نمایید.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان شاخص اطلاعاتی ميزان
ضریب ميزان ارائه خدمات در نقطه سربسر 40  درصد
میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 43,968 میلیون ریال
میزان سرمایه ثابت 30,698
میزان سرمایه در گردش 13,258
نرخ برگشت سرمایه 43  درصد
مدت زمان برگشت سرمایه 2.4  سال
سود خالص 18,503
سود ناخالص 41,635
هزینه خرید مواد اولیه 137,650
هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 12,989
ارزش افزوده خالص طرح 34,635
ارزش افزوده ناخالص طرح 40,523
هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 589
هزینه های استهلاک طرح 1,685
سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن­ ها 9,012
سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 8,978
هزینه های متغیر طرح 148,769
سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و ­نقل شهری 3,675
ارزش فروش تولیدات سالانه طرح پس از اجرای طرح 179,000
هزینه های ثابت طرح 12,207
تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز 7  نفر
هزینه های قبل از بهره برداری طرح 945
هزینه های حاملهای انرژی و ارتباطات (سوخت، آب شرب، تلفن، برق و …) 701
میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی 8,702
نسبت افزوده ناخالص به ارزش کل فروش سالانه 22   درصد
نسبت افزوده خالص به کل فروش سالانه 19   درصد
نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 79   درصد
سرانه سرمایه ثابت 4,330
سرانه سرمایه گذاری کل 6,213
نسبت سود خالص به ارزش فروش 10   درصد
سرانه ارزش فروش محصولات تولیدی 25,571
نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 61   درصد
مقدار NPV 44,986
مقدار NPV/I 11   درصد
میزان IRR در حالت عادی 31   درصد
میزان IRR در حالت بدبینانه 21   درصد
ظرفیت تولید در یکسال 11,000  تن

عمده ترین دلیل مطالعه یک طرح توجیهی را در افزایش آگاهی افرادی می توان جویا شد که به دنبال ایجاد یک کسب و کار هستند. این افراد با مطالعه طرح، به طور کامل از هزینه ها و سودهای حاصله، آگاه شده و دید جامع تری از کسب و کار پیدا خواهند کرد و در نتیجه احتمال موفقیت این افراد بسیار زیاد خواهد بود. به دلیل افزایش میزان ساخت و ساز در اکثر کشورها استفاده از بلوک ها نیز به شدت افزایش یافته است. در نتیجه اقدام به راه اندازی خط تولید بلوک از نظر اقتصادی می تواند توجیه پذیر باشد.

تولید بلوک سیمانی

هزینه راه اندازی خط تولید تیرچه و بلوک سبك

در وهله اول هزینه راه اندازی خط تولید به تجهیزات کسب و کار وابسته است. استفاده از تجهیزات با کیفیت تر نیازمند هزینه راه اندازی بالایی می باشد اما در عوض هزینه استهلاک بسیار پایینی خواهد داشت. از طرف دیگر کیفیت نهایی تولید نیز بسیار بهتر از تجهیزات ارزان قیمت خواهد بود. موضوع بعدی نیز مکان کارگاه است که بسته به شرایط می تواند هزینه راه اندازی را کم کرده یا بالا ببرد. در حالت کلی عمده ترین تجهیزاتی که در راه اندازی خط تولید بلوک سیمانی و تیرچه مورد نیاز است را می توان: دستگاه بلوک زن، میکسر، لیفتراک ، قالب های بلوکی استاندارد، دستگاه بتونر، برق، نیروی انسانی و در نهایت مصالح اولیه از جمله سیمان و … نام برد. در طرح بالا ما تعداد افراد مورد نیاز را 7 نفر در نظر گرفته ایم که البته می توان تعداد کمتر یا بیشتری نیز لحاظ کرد. نتایج حاصل در این طرح توجیهی توسط نرم افزار کامفار به دست آمده و مورد تایید بانک ها و موسسات مالی می باشد که البته شما می توانید در صورت تغییر تعداد افراد و … نیز این طرح را تغییر داده و در صورت نیاز با پشتیبانی ما تماس بگیرید تا در این زمینه نیز راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

کارگاه تولید بلوک سیمانی و تیرچه

بعنوان سخن پایانی می توان گفت: هر ساختمانی که مشاهده می کنید نیازمند استفاده از بلوک و تیرچه است و در نتیجه کسب و کاری که دنبال آن هستید از سودآوری بسیار بالایی برخوردار بوده و بازاریابی به مراتب آسانتری دارد. از جمله دیگر مزایایی که این کسب و کار دارد، نبود تاریخ انقضا در مواد تولیدی است. همچنین نگهداری مواد تولیدی نیاز به شرایط خاصی ندارد و همچنین تجهیزات نه چندان گران نیز از جمله مهمترین مزایای این کسب و کار به شمار می آید. تمامی موارد مورد نیاز برای این کسب و کار در این طرح به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است که در فهرست زیر نیز همه سرفصل ها را می توانید مشاهده نمایید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی : مقدمه فصل اول (تعاريف و معرفی خدمات ارائه شده) : دلايل انجام مطالعات فنی و اقتصادی بررسی محصولات تولیدی معرفی محصول خصوصیات مواد اولیه مورد نیاز کد آیسیک محصولات تولیدی تعرفه گمرکی استانداردهای مربوطه شرایط واردات شرایط صادرات وضعیت فعلی تولیدکنندگان داخلی تعیین حداقل ظرفیت تولید موازنه عرضه و تقاضا فصل دوم (بررسی فنی طرح توجیهی) : تشریح کلی روش تولید بلوک سبک سیمانی و تیرچه نکاتی در خصوص ایستگاه های اصلی خط تولید مواد و ترکیبات مورد نیاز شرح وظایف قسمتهای مختلف واحد صنعتی تشریح وسایل حمل و نقل موردنیاز تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی فعلی کشور اهمیت استراتژیک ایجاد این صنعت پیشنهاد منطقه برای اجرای طرح اطلاعات محورها و زمان­بندی اجرای طرح (نمودار گانت) افق برنامه ­های میان­ مدت و بلندمدت اجرای طرح فصل سوم (محاسبات مالی اجرای طرح) : محاسبه سرمایه ثابت مورد نیاز طرح سرمایه مورد نیاز ابتیاع زمین سرمایه مورد نیاز محوطه ­سازی سرمایه مورد نیاز جهت ساخت و ساز ابنیه و کاربری­ ها سرمایه مورد نیاز جهت تامین ، نصب و راه ­اندازی تاسیسات سرمایه مورد نیاز خرید وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی سرمایه مورد نیازخرید وسایل اداری و پشتیبانی سرمایه مورد نیاز خرید و نصب تجهیزات سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات هزینه­ های قبل از بهره­ برداری هزینه ­های عملیاتی مورد نیاز طرح هزینه ­های سالانه حقوق و مزایایی سالانه کارکنان هزینه سالانه حامل های انرژی هزینه­ های سالانه استهلاک هزینه­ های سالانه نت هزینه­ های اداری و پشتیبانی و تبلیغات ميزان سرمايه در گردش هزینه خرید مواد اولیه جمع ­بندی و محاسبه سرمایه درگردش ميزان سرمايه ­کل مورد نياز طرح ارزش محصولات تولیدی ارزش سود خالص در طول يک سال کاری محاسبه سود ناخالص محاسبه سود قبل از مالیات محاسبه میزان مالیات محاسبه سودخالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص متوسط مدت زمان برگشت سرمايه محاسبه و تعیین نقطه سربسر محاسبه هزینه­ های ثابت سالانه محاسبه هزینه­ های متغیر سالانه جمع­ بندی و محاسبه نقطه سربسر تجزیه و تحلیل شاخه ای (نسبت های) مالی طرح فصل چهارم (محاسبه شاخص­های تصمیم ­گیری و تحلیل اقتصادی) : محاسبه ارزش فعلی خالص پروژه NPV محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح محاسبه ارزش فعلی هزینه­ های طرح نحوه محاسبه مقدار NPV محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (NPV/I) محاسبه نرخ بازده داخلی (IRR) تحلیل حساسیت طرح تولید بلوک سبک سیمانی و تیرچه خلاصه اطلاعات کلیدی طرح ضمائم طرح حمایت های اقتصادی و بازرگانی از طرح حمایت تعرفه ­ای از طرح منابع و ماخذ علمی و اطلاعاتی بکار رفته

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث کارگاه تولید بلوک سبک سیمانی و تیرچه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi