سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی سینما به همراه فروشگاه های تجاری

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث پردیس سینمایی به همراه مغازه های تجاری

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 46 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 46 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
cinema commercial shops
قیمت دانلود :
148,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث سینما به همراه مغازه ها و فروشگاه های تجاری با هدف اخذ مجوزهای مربوط به این کسب و کار و همچنین تامین سرمایه اولیه به واسطه اخذ وام ها و تسهیلات از بانک ها نگارش شده است. همچنین لازم به ذکر است که سرمایه گذاران این حوزه به واسطه مطالعه این بیزینس پلن می توانند با اطلاعات و پیش نیازهای مربوط به راه اندازی این نوع کسب و کار آشنا گردند.

امروز سینما، نقشی اساسی در ارتقای فرهنگ جوامع ایفا می کند و در ایران نیز در طی چند سال گذشته و به واسطه ارتقای کیفیت محصولات بصری، مردم علاقه بیشتری به صرف وقت خود و خانواده در سالن های سینما نشان داده اند. تاسیس پردیس های سینمایی علاوه بر اینکه نقش بسزایی در بهبود ارزش های فرهنگی یک جامعه دارد، می تواند باعث رشد اشتغال زایی نیز شده و نهایتا نیز یک پروژه سودآور برای بهره برداران و سرمایه گذاران آن تلقی گردد. در همین راستا، در این طرح توجیهی نمونه سعی شده تا بیشتر بر جنبه های سرمایه گذاری اصولی در این حوزه تاکید گردد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

محصولات تولیدی واحد تعداد در سال
بلیط سینما (4 تایم در روز) نفر 360,000
اجاره مغازه های تجاری اجاره در ماه 25
مساحت زمین مورد نیاز 525 متر مربع
مساحت زیر بنا 1,050 متر مربع
هزینه ثابت مورد نیاز برای راه اندازی طرح (قیمت زمین لحاظ نشده) 121,971 میلیون ریال
مبلغ سرمایه گذاری از طرف مجری (قیمت زمین لحاظ نشده) 21,971 میلیون ریال
وام و تسهیلات بانکی سرمایه گذاری ثابت 100,000 میلیون ریال
شاغلین طرح 8 نفر
تولید در نقطه سر به سر 41.42 درصد
نرخ بازده طرح 28.25 درصد
بازگشت سرمایه به سال 4.81 سال
میزان آب مصرفی در سال 1,019 متر مکعب
برق مصرفی در سال 72,000 کیلووات ساعت
گاز مصرفی در سال 75,600 متر مکعب

اخذ وام و مجوز برای احداث سینما

ورود به این نوع کسب و کار مستلزم اخذ یک سری مجوزهای ضروری می باشد. سرمایه گذارانی که علاقه مند هستند تا به کسب و کار خود، رسمیت بخشند باید با در دست داشتن مدارک و همچنین یک طرح توجیهی دقیق از کسب و کار خود به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند. طرح توجیهی شامل ساختارها و سرفصل هایی است که جوانب مختلف و ضروری مربوط به کسب و کار را برای متولیان صدور مجوز، نمایان می کند.

همچنین باید عنوان کرد که با توجه به اینکه سینماها جزو فاکتورهای گسترش دهنده فرهنگ در جوامع تلقی می گردند، دولت نیز اهمیت بالایی به آنها داده و در راستای گسترش این نوع سالن ها می باشد و در نتیجه تسهیلات و وام های دولتی خوبی را نیز برای آن در نظر گرفته است. البته باید عنوان کرد که متولیان این نوع تسهیلات قبل از ارائه وام، اقدام به بررسی طرح توجیهی می نمایند. این طرح ها باید توجیه پذیر بودن احداث سالن سینما در یک منطقه خاص را به عاملان ارائه تسهیلات، ثابت نمایند.

یکی از اولین مواردی که سرمایه گذاران باید در این حوزه به آن دقت کنند، انتخاب زمین مناسب می باشد که همانند بیشتر کسب و کارهای دیگر، از اهمیت بالایی برخوردار است. این زمین و همچنین استانداردهای ساخت و ساز سالن سینما بر اساس الزامات مشخص شده در آیین نامه های سالن های نمایش فیلم، در نظر گرفته می شوند.

احداث سینما

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سالن سینما

پس از خریداری زمین و ساخت ساختمان بر اساس استانداردهای موجود، نوبت به تهیه تجهیزات مورد نیاز می رسد. در این بیزینس پلن، تمامی هزینه های مربوط به خریداری تجهیزات مورد نیاز با جزئیات کامل در نظر گرفته شده اند. البته باید در نظر داشت که در این طرح توجیهی، احداث تعدادی واحدها و مغازه های تجاری در کنار سالن سینما نیز در نظر گرفته شده اند. این واحدها شامل فروشگاه های مواد غذایی، پوشاک و … هستند.

از جمله تجهیزات اصلی و ضروری در سالن های سینما می توان به صفحه نمایش سینمایی و دستگاه پروژکتور سینمایی اشاره کرد. البته مطمئنا انواع مختلفی از این نوع دستگاه ها در بازار موجود می باشد که انتخاب آنها بسته به تصمیمات سرمایه گذار می باشد. با این حال در این طرح توجیهی، استعلامات مربوط به قیمت این نوع تجهیزات انجام شده و در محاسبات مربوط به طرح، وارد شده اند. از جمله تجهیزات دیگر مورد نیاز نیز باید به سیستم های صوتی، کابل های برق و کابل های شبکه، تجهیزات مربوط به نورپردازی و نهایتا تجهیزات ایمنی همچون اعلام و اطفاء حریق اشاره نمود. صندلی های سینما نیز از جمله تجهیزات دیگر مربوط به سالن های سینما می باشند که هزینه آنها نیز در این طرح توجیهی، مشخص شده اند.

همانطور که ذکر شد، تا به اینجا به تجهیزات اصلی مربوط به این کسب و کار اشاره کردیم. برای راه اندازی یک سالن سینمای استاندارد، به تجهیزات جزئی تری نیز نیاز می باشد که هزینه مربوط به تهیه تمامی آنها به صورت دقیق در این طرح توجیهی مشخص شده اند.

سینما و فروشگاه های تجاری

توجیه پذیری اقتصادی احداث سالن سینما

شایان ذکر است که طرح توجیهی، فقط سندی برای دریافت مجوز و وام نیست و سرمایه گذار به واسطه مطالعه آن، می تواند روش اصولی سرمایه گذاری را نیز دریابد. در نظر داشته باشید که این روش سرمایه گذاری علاوه بر محاسبات نرم افزاری، تجربیات فعالان این حوزه را نیز در نظر گرفته و با مطالعات بازاری آمیخته است و نهایتا، بهترین و بهینه ترین حالات را پیشنهاد داده است.

صنعت سینما، یکی از بخش های شدیدا در حال رشد در سطح جهانی می باشد ولی ظرفیت این سالن ها در کشور ما، فاصله زیادی با استانداردهای بین المللی دارد و شاید در برخی از شهرهای ایران، کلا سالن سینمایی وجود نداشته باشد و سالن های موجود در شهرهای بزرگ نیز دارای امکانات قدیمی تری باشند. با نگاهی به تحقیقات بازاری انجام شده در این حوزه، متوجه شده ایم که در طی چند سال گذشته، تاسیس سالن های سینما در کنار مجتمع های تجاری و فروشگاهی، با استقبال مردم مواجه شده است و سرمایه گذاران زیادی را به سمت راه اندازی این نوع کسب و کار، سوق داده است.

در مورد میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار باید عنوان کرد که مولفه های زیادی می توانند روی عدد دقیق سرمایه اولیه، تاثیرگذار باشند و از جمله آنها می توان به ظرفیت سالن سینما از نظر تعداد صندلی ها، نوع ساختمان، نوع تجهیزات مورد استفاده و … اشاره نمود. با توجه به اینکه تمامی این هزینه ها به طور مداوم در حال تغییر هستند، باید عدد دقیق تمامی تجهیزات، به صورت به روز استعلام شده و در داخل طرح توجیهی، اضافه گردد. در همین راستا باید به هزینه های مربوط به نگهداری سالن نیز اشاره نمود. راه اندازی این کسب و کار، مستلزم صرف هزینه های دیگری همچون هزینه انرژی، استخدام نیروی انسانی و … نیز خواهد بود که تمامی این موارد به صورت دقیق در این بیزینس پلن مشخص شده اند.

نهایتا باید به توجیه پذیر بودن این طرح از نظر اقتصادی اشاره کنیم. به واسطه آمار و ارقام خروجی این طرح که به واسطه محاسبات نرم افزاری ارائه شده اند و همچنین مطالعات بازاری انجام گرفته در این حوزه، می توان توجیه پذیر بودن این طرح را اثبات نمود. باید اشاره کرد که استفاده از تجهیزات جدید صوتی و تصویری و همچنین توجه به دکوراسیون داخلی سالن، می توانند عوامل مهمی باشند که روی اقبال عمومی مردم به استفاده از سالن های سینمایی، تاثیر می گذارند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

مقدمه مطالعات و تحقیقات بازار مطالعات فنی و تکنولوژی تولید مطالعات مالی و اقتصادی میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) هزینه‌های جاری تولیدات و ارزش تولیدات جدول تحلیل مالی تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر دوره بازگشت سرمایه جدول پیش‌بینی ترازنامه ارائه شاخص‌های مالی جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد برنامۀ زمان‌بندی اجرا زمانبندی اجرا مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی سینما به همراه فروشگاه های تجاری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi