سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث مجتمع گردشگری جنگلی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس مجتمع گردشگری جنگلی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی مجتمع گردشگری جنگلی
قیمت دانلود :
255,600 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث مجتمع گردشگری جنگلیِ وب سایت فراپلن، به عنوان یکی از بهترین ایده های کسب و کار تفریحی و خدماتی، با نگاهی ویژه و دقیق به جزئیات مختلف مالی و اعتباری این بیزینس پلن و همچنین بررسی دقیق بر حسب آخرین قیمت ها و آمار های بازاری از این پروژه، می تواند تمام مقدمات شما برای ورود به یک عرصه سرمایه گذاری آگاهانه را فراهم آورد! بی شک بدیهی است که هر پروژه ای برای راه اندازی و شروع به کار و اجرایی سازی، نیازمند آگاهی از برخی موانع و واقیعت های آن بیزینس پلن است؛ به عنوان مثال آگاهی و اطلاع داشتن از نحوه اخذ مجوز ها از نهاد ها و ارگان های مختلف دولتی، میزان سرمایه اولیه لازم برای شروع به کار، تعداد پرسنل مورد نیاز برای افتتاح و تدوام روند فعالیتیِ مجموعه، موارد لازمه و منابع در دسترس، برآورد هزینه ها و سرمایه ها و تجزیه و تحلیلی سود و درآمد های طرح و… همگی جز مواردی است که هر سرمایه گذار و کارآفرین حرفه ای، سعی می کند قبل از شروع به کار تمام آنها را ارزیابی نموده و در حد توان با بینشی درست و منطبق بر آخرین تغییرات عمل کند.

اهیمت هر یک از موارد فوق، بسته به نوع طرح یا بیزینس پلن مورد نظر تعیین می گردد، به عنوان مثال راه اندازی یک واحد فعال خدماتی در زمینه ارائه مواد غذایی به مردم، نیازمند سپری نمودن برخی امور اداری و دریافت جواز های لازمه از نهاد هایی چون وزارت بهداشت و درمان و… است.

طرح توجیهی احداث مجتمع گردشگری جنگلی نیز از این مورد استثنی نیست و مهم ترین پارامتر برای هر فردی که قصد ورود به این ایده سرمایه گذاری را دارد، بی شک آگاهی از هزینه ها و سرمایه های لازمه است! پروژه راه اندازی و احداث یک مجتمع گردشگری جنگلی، ایده ای است که به منابع مالیِ اولیه بشدت بالایی نیازمند است؛ اما جای هیچ گونه نگرانی نیست! چرا که شما در حال مطالعه مطالب وب سایت فراپلن هستید که کارشناسان و متخصصین آن، با نهایت دقت و تمرکز، تمام محاسبات مالی و اعتباری ایده راه اندازی و تاسیس مجتمع گردشگری جنگلی را محاسبه کرده و در اختیار شما قرار داده اند! در ادامه مطالب همین محتوا، جدولی از خلاصه این محاسبات قرار داده شده است و لازم بذکر است برای دستیابی به جزئیات این ارقام، می توانید اقدام به تهیه و دانلود فایل مورد نظر کنید. برای آگاهی هر چه بیشتر از ایده شغلی راه اندازی یک مجتمع گردشگری جنگلی، مطالعه ادامه مطالب را از دست ندهید.

راه اندازی و احداث یک مجتمع گردشگری جنگلی

معرفی مجتمع گردشگری جنگلی و بخش های مختلف آن!

مجتمع گردشگری جنگلی در واقع فضایی خدماتی در دل جنگل های سرسبز و زیبا و در میان انبوه جاذبه های توریستی است که هدف آن درآمد زایی از راه ارائه انواع مختلفی از خدمات به مسافران و توریست های مختلفی است که در نظر دارند، برای یک مسافرت و ماجراجویی زیبا و شگفت انگیز، مدتی را در میان درختان سر به فلک کشیده و سرسبز جنگل سپری کنند! در واقع ایده مجتمع گردشگری جنگلی به گونه ای است که مسافران را از هر نظر چه از لحاظ مسکونی و اقامتی، خورد و خوراک و تغذیه، بازارچه گردی، تفریحات مختلف و… بی نیاز می کند. این مجتمع ها می توانند بخش های مختلف داشته باشند و بدیهی است هرچقدر دایره ارائه خدمات به گردشگران بیشتر باشد، درآمد زایی و بهره های مالی نیز افزایش خواهد یافت؛ البته ناگفته نماند که فراهم نمودن امکانات مختلف نیز نیازمند منابع مالی اولیه بالاست؛ اما به طور ایده آل و نرمال، یک مجتمع گردشگری جنگی می تواند مجهز به بخش های زیر باشد:

  • باشگاه بیلیارد ، شطرنج، فوتبال دستی و…
  • باشگاه بدنسازی و اتاق ماساژ
  • ایستگاه والیبال و فوتبال جنگلی
  • کافی‌شاپ و رستوران و فست فود
  • اقامتگاه‌های جنگلی
  • باشگاه های مختلف همچون باشگاه بولینگ
  • مراکز خرید
  • هتل و استراحتگاه
  • سفره خانه سنتی
  • و…

هزینه های راه اندازی یک مجتمع گردشگری جنگلی

هزینه گذاریِ بالا در زمینه راه اندازی و احداث یک مجتمع گردشگری جنگلی، منطقی است؟!

در این قسمت از محتوا، قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که آیا اصلا چنین سرمایه گذاری هنگفت در زمینه ایده راه اندازی و احداث یک مجتمع گردشگری جنگلی، منطقی است؟! آیا می تواند انتظار سود ها و درآمد های منطبق بر هزینه های اولیه طرح، از این پروژه داشت؟! سرمایه گذاری میلیارد ها تومان در این ایده، چه میزان ریسک و ضرر و زیان هایی می تواند داشته باشد؟!

برای پاسخ به این سوال که آیا ورود به یک کسب و کار، توجیه اقتصادی دارد یا خیر، باید بازار مخاطب آن پروژه را برررسی نمود! باید مشخص کرد که این پروژه، به چه کسانی خدمات دهی خواهد کرد و قصد کسب درآمد از چه دایره جمعیتی را دارد؟! برای پاسخ به این سوالات، کارشناسان وب سایت فراپلن تنها به آمار و ارقام هایی که از سوی نهاد های دولتی منتشر شده است، بسنده نکردند!! ابتدا باید شفاف نمود که بازار مخاطبین ایده تاسیس و احداث یک مجتمع گردشگری جنگلی، مسافر و توریست است، فی الذا همه مردم کشور و چه بسا، توریست ها و گردشگران بسیار خارجی، می توانند هدف این پروژه باشند و بدیهی است که بهترین منطقه برای اجرایی سازی این ایده در کشور ما، استان های شمالی همچون گیلان و گرگان و گلستان و… است که آکنده از پوشش سرسبز گیاهی و جنگل های حیرت انگیزند! چیزی که آمار ها نشان می دهد، به طور میانگین در هر سال، حدود 30 میلیون ایرانی، در حال مسافرت های متعدد در بازه های مختلف سال به این مناطق کشورند و به تبع دنبال یک مکانِ مسکونی ای هستند که بتوانند در عین لذت بردن از طبیعت بکر و زیبا، مجموعه ای از خدمات مختلف تفریحی و سیاحتی را در اختیار داشته باشند؛ درواقع، یک سرمایه گذار که قصد هزینه گذاری در زمینه راه اندازی و تاسیس یک مجتمع گردشگری جنگلی را دارد، باید از همان ابتدا در نظر داشته باشد که در حال ورود به بازاری با حدود 30 میلیون مشتری است و هر چقدر بتواند با ترفند ها و روش های مختلف همچون تبلیغات مدرن و… جمعیت زیادی از این بازار را اذان پروژه خود کند، درآمد زایی بیشتری نیز خواهد داشت!!

همانظور که پیش تر گفته شد، ما تنها به بررسی ها تئوری بر حسب پیش بینی های کاغذی و آماری بسنده نکردیم و تصمیم گرفتیم، نرخ درآمد زایی این ایده را از چند میرعامل فعال این کسب و کار نیز جویا شویم و نتایجی که بدست آوریم، بسیار حیرات انگیز بود! چرا که ما در طی تحقیقات میدانی خود به وضوح این مورد را لمس نمودیم که هر یک از مجتمع های گردشگری جنگلی در استان گیلان، سالانه پذیرای بیش از 120.000 نفر اند و به طور میانیگین از هر نفر سودی بین 1 تا 2 میلیون تومان، عایدِ مجتمع می شود…. و این یعنی درآمدی بین 120 تا 240 میلیارد تومان در هر سال که واقعا دور از تصور ولی واقعی است!! و این یعنی سرمایه گذاریِ هر چند هنگفت  در زمینه راه اندازی و احداث یک مجتمع گردشگری جنگلی، ایده ای است که حتی لحظه ای نباید از آن غافل شد!

اهیمت تهیه طرح توجیهی در راه اندازی یک مجتمع گردشگری جنگلی، چیست؟

تهیه نمودن و داشتن یک طرح توجیهی دقیق از بیزینس مجتمع گردشگری جنگلی، نه تنها می تواند نگاهی بلند مدت و درست از محاسبات مالی طرح، به شما نشان دهد و شما را از لحاظ، میزان تخصیص هزینه در هر بخش از پروژه، راهنمایی کند؛ می تواند به عنوان سندی محکم و معتبر، برای دریافت وام و تسهیلات از بانک های خصوصی و دولتی و دریافت مجوز ها از نهاد ها و ارگان های دولتی باشد؛ به عنوان مثال، چنانچه متصدیان و کارشناسن بانک، ایده شما را سود ده ببینند و مطمن باشند که پروژه شما توان پرداخت اقساط را خواهد داشت، در راستای حمایت از اشتغال زایی و کارآفرینی، دلیلی برای عدم واگذاری مبلغی به عنوان تسهیلات نخواهند داشت و درواقع این، طرح توجیهی است که مقدمات این توجیه سازی کارمندان و کارشناسن بانک را فراهم می آورد… .

سرمایه اولیه و هزینه مورد نیاز برای راه اندازی یک مجتمع گردشگری جنگلی و بررسی درآمد ها

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری یک مجتمع گردشگری جنگلی (با احتساب شراکت زمین) در یکی از شهر های شمالی ایران است:

عنوان فعالیت: راه اندازی مجتمع گردشگری جنگلی
ظرفیت: پذیرش 110 هزار مسافر در سال
اشتغال طرح: 50 نفر
سرمایه ثابت طرح: 150.000.000.000تومان
سرمایه در گردش: 25.000.000.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 175.000.000.000 تومان
میزان زمین طرح: 20000 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 170.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 15 ساله
نقطه سر به سر: 27
مدت برگشت سرمایه:  1.5 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 61%
تورم: 23%
سود سالیانه: 103.000.000.000 (قبل از کسر مبلغ اقساط!)

البته بدیهی است که شرایط اقتصادی کشور تحت تاثیر نوسانات ارزی و تحریم ها، همیشه در حال نوسان است و به تبع هزینه ها و قیمت ها نیز تغییر می کنند، لذا لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های گردشگری و تفریحی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خویش چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به مراجعه به مراکز دولتی و اخذ تسهیلات بانکی نمایید!

لازم به ذکر است، اگر قصد سرمایه گذاری در راه اندازی یک مجتمع گردشگری ساحلی را دارید، می توانید از این قسمت، اقدام به مطالعه طرح توجیهی این پروژه نموده و تصمیم گیری های خود را نهایی سازید!


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث مجتمع گردشگری جنگلی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi