سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث خوابگاه یا پانسیون

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن تاسیس خوابگاه یا پانسیون

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی احداث خوابگاه یا پانسیون
قیمت دانلود :
267,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی احداث خوابگاه یا پانسیون مجموعه فراپلن، می تواند با ارائه صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز برای شروع و استمرار این کسب و کار اعم از تعریف و توضیح تفاوت های بین خوابگاه و پانسیون، شرایط تاسیس هر کدام، ضوابط صدور مجوزها و بررسی هزینه ها و بهره های مالی آن، به عنوان سندی محکم و معتبر، راهنمای شما در مسیر راه اندازی این طرح باشد.

آیا ایده احداث خوابگاه یا پانسیون به ذهنتان خطور کرده است ولی فکر می کنید که از آینده و شرایط این کسب و کار و ریسک های سرمایه گذاری در این طرح اطلاعات کافی ندارید؟ پس توصیه می کنیم برای داشتن نگاهی عمیق به طرح احداث خوابگاه یا پانسیون و از همه مهم تر، برآوردهای مالی و اعتباری این کسب و کار مطالعه مطالب زیر از دست ندهید.

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

خوابگاه یا پانسیون

معرفی خوابگاه یا پانسیون و تفاوت ها و ویژگی های آنها

پانسیون ها یا خوابگاه ها، مکان های اقامتی موقت برای گروهی از افراد همکار یا هم صنف یا با حیطه های درسی یا شغلی متفاوت هستند که در قبال دریافت هزینه ای از پیش تعریف شده از اشخاص، با ارائه اولین خدمات رفاهی زندگی، موجبات اسکان و اقامت آنها را فراهم می سازند. در واقع خوابگاه ها یا پانسیون ها فضایی متشکل از یک یا چند سالن به همراه چند سوییت یا اتاق های 2 تا 10 نفره هستند که براساس تعداد تخت، نوع و کیفیت ارائه خدمات هزینه اقامت در آنها متفاوت می باشد.

در خوابگاه ها و پانسیون ها، سرویس های بهداشتی و حمام ها در هر سالن به صورت مشترک در اختیار افراد گذاشته می شود. همچنین یک سلف با آشپزخانه مشترک برای مشتریان درجهت صرف غذا وجود دارد و اتاق های لباس شویی یا خشک شویی، سالن های ورزشی، کتابخانه و بوفه و… از سایر امکانات خدماتی این مراکز به حساب می آیند.

هر خوابگاه یا پانسیون از چند سری قوانین و مقررات برخوردار هستند که بخشی از این پروتکل ها، قوانین خصوصی تعریف شده توسط حراست مرکزی پانسیون یا خوابگاه و بخشی نیز ابلاغیه نهادهای بالایی است و توجه به این ضوابط حاکم برای احداث یک خوابگاه یا پانسیون و وفق گرفتن با شرایط موجود از اولین اقدامات الزامی است؛ به عنوان مثال طبق قوانین دانشگاه های علوم پزشکی کشور ساعت ورود و خروج برای بانوان دانشجو از خوابگاه ها بین ساعت 7 صبح تا 21 شب می باشد درحالی که این ساعت برای محصلین پسر می تواند اندکی متفاوت بوده و تابع یک سری قوانین دیگر باشد. عنوان یاد شده فقط در حد یک مثال بود! و بی شک بدیهی است که یک سرمایه گذار قبل از احداث پانسیون یا خوابگاه، باید از شرایط و قوانین حاکمه بر طرح خود آگاهی های لازمه را داشته باشد.

راه اندازی خوابگاه یا پانسیون

نمونه ای از تفاوت ها و وجه اشتراک بین خوابگاه یا پانسیون:

درعین شباهت های بسیار زیاد و برخی وجوه مشترک، تفاوت ها و تمایز های بسیار زیادی بین خوابگاه ها و پانسیون ها وجود دارد ولی برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

 • بازار هدف خوابگاه ها معمولا افراد در حال تحصیل و دانشجوها هستند، در حالی که پانسیون ها بیشتر با هدف ارائه خدمات به افراد شاغل یا مهاجران موقتی احداث می شوند.
 • در اغلب موارد، امنیت حاکم بر خوابگاه ها به دلیل وجود واحدهای حراستی، بیشتر از پانسیون هاست.
 • معمولا قوانین و مقررات موجود برای خوابگاه ها اعم از زمان ورود و خروج و…، بیشتر و سخت گیرانه تر از پانسیون هاست.
 • برخلاف هتل ها یا مهمان پذیرها، بازار هدف هیچ کدام تقریبا گردشگران نیستند!
 • خوابگاه ها و پانسیون ها هردو مراکز اقامتی ارزان قیمتی درمقایسه با هتل ها محسوب می شوند.
 • و…

توجیه پذیری اقتصادی احداث خوابگاه یا پانسیون و بهره های مالی این طرح

بررسی توجیه پذیری اقتصادی یا ریسک های سرمایه گذاری یک طرح به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال برای طرح احداث یک خوابگاه یا پانسیون توجه به بازار هدف، وسعت زمین پروژه، نوع ارائه خدمات، ارزیابی های بازار و محل طرح، ظرفیت پذیرش مهمان، نوع تجهیزات مورد استفاده و… می تواند تاثیرات بسیاری داشته باشند.

مهم ترین آنها بررسی های قوانین حاکم بر هر نوع خوابگاه یا پانسیون و محل احداث پروژه است. امروزه تقریبا همه افراد در بخشی از مراحل زندگی خود برای انجام امور مختلفی همچون گذراندن دوران تحصیل، تجارت، دستیابی به فرصت های شغلی یا مسافرت و… ناچارند تا مدتی را در یک شهر دیگر سپری کنند که همین موضوع سبب احساس نیاز در آنها به یک مرکز اقامتی می شود. ارزان قیمت و مقرون به صرفه بودن، برخورداری از امنیت بالا، تجربه زندگی عمومی با همکلاسی ها یا همکاران و… از جمله دلایلی است که موجب تمایل افراد به رزرو خوابگاه یا پانسیون نسبت به هتل یا مهمان پذیر می شود و از این لحاظ و با نگاهی به بررسی ها و تحقیقات بازار می توان گفت نیازها برای چنین مراکز اقامتی نه تنها کم نمی شود بلکه روز به روز درحال افزایش است.

مصاحبه های متخصصین و کارشناسان ما با برخی از صاحبان و مدیران خوابگاه ها و پانسیون ها حاکی از این است، چنانچه یک سرمایه گذار قبل از اجرایی سازی پروژه خود بتواند یک تیم مدیریتی قوی تشکیل دهد و اقلام و مصالح مورد نیاز خود را از جاهایی با قیمت ارزان تر و در عین حال با کیفیت تامین کند، با انتخاب درست محل پروژه می تواند به بهره های مالی بسیار بالایی دست یابد.

همچنین ارائه خدمات فرعی همچون راه اندازی بوفه یا اتاق خشک شویی و ارائه اینترنت پرسرعت درمقابل دریافت هزینه های مازاد اندک از مشتری ها می تواند به طرز عجیبی در روند صعودی درآمدهای شما تاثیر بسزایی بگذارد.

ساخت خوابگاه یا پانسیون

درآمدزایی طرح احداث خوابگاه یا پانسیون چقدر است؟

میزان بهره های مالی یک خوابگاه یا پانسیون متاثر از عوامل متعددی است که برخی از آنها عبارتند از:

 • ظرفیت پذیرش: بدیهی است، هرچه قدر که فضای شما برای پذیرش مشتری ها و مهمانان بیشتر باشد، درآمدها و سودهای دریافتی نیز بیشتر خواهد بود و دایره ارائه خدماتی تان نیز شعاع بیشتری خواهد داشت.
 • محل پروژه: هرچقدر یک شهر فرصت های شغلی و دانشگاه و مراکز آموزش عالی زیادی داشته باشد، مهاجرت افراد به آن منطقه و بازار عرضه پانسیون و خوابگاه در آن بیشتر خواهد بود و به پیوست آنها درآمدها نیز صعودی خواهد شد.
 • مدیریت مالی در اجرایی سازی پروژه: هرچه قدر شما در مراحل عملیاتی طرح خود بتوانید با سیاست های هوشمندانه در حین توجه به کیفیت و استحکام سازه خود، از مواد ارزان قیمت تری استفاده کنید و نرخ سرمایه گذاری های خود را کاهش داده باشید، بسته به میزان سرمایه اولیه، طرح شما می تواند سودآوری زیادی داشته باشد.
 • ارائه خدمات اضافی: واضح است که خوابگاه یا پانسیونی که بتواند در کنار ارائه اتاق و خدمات غذایی، امکانات بیشتری را در اختیار مهمانان خود قرار دهد، می تواند نظر آنها را جلب کرده و درآمدزایی بالایی داشته باشد که این موضوع در جای خود بهترین نوع بازاریابی و تبلیغات نیز محسوب می شود.
 • و…

مقدار درآمدهای یک خوابگاه یا پانسیون به عوامل فوق و بسیاری از موارد خاص دیگر بستگی دارد.

بررسی مطالعات فرصت و امکان سنجی طرح احداث خوابگاه یا پانسیون برای اخذ تسهیلات بانکی و اطلاع از آینده پروژه

 (مساحت 1400 مترمربع با پتانسیل پذیرش 240 نفر در سال!)

در این طرح توجیهی متراژ زمین 1400 متر با احتساب خرید زمین ( 800 متر حیاط و سلف غذا خوری و نگهبانی و سالن ورزشی و  600 متر برای فضای داخلی ساختمان) در نظر گرفته شده است و سازه نیز 4 طبقه بررسی شده و هر اتاق، حدودا 25متر مربع فرض شده است!

 بخش های مختلف هر طبقه بدین شرح است:

 طبقه اول:

450 متر مربع برای اتاق ها، 50 متر برای سرویس بهداشتی و روشویی،70 متر مربع نیز سالن ها و راهرو ها، 50 متر برای آشپزخانه، 30 متر برای دفتر سرپرستی پانسیون!

( 18 اتاق در طبقه اول)

 طبقه دوم:

325 متر مربع برای اتاق ها، 50 متر برای سرویس بهداشتی و روشویی،70 متر مربع نیز سالن ها و راهرو ها، 55 متر برای آشپزخانه، 50 متر برای کتابخانه، 50 متر برای نمازخانه!

(13 اتاق در طبقه دوم)

 طبقه سوم:

425 متر مربع برای اتاق ها، 50 متر برای سرویس بهداشتی و روشویی،70 متر مربع نیز سالن ها و راهرو ها، 55 متر برای آشپزخانه!

(17 اتاق در طبقه سوم)

 

بخش های مختلف حیاط، بدین شرح است:

 • 250 متر برای سلف غذا خوری
 • 250 متر برای اتاق ورزش
 • 40 متر برای نگهبانی
 • 260 متر فضای سبز

مجموعا 48 اتاق در کل طرح با متراژ هر کدام 25 مترمربع و دارای 5 تخت ! ( دارای پتانسیل اقامتی 240 نفر!)

عنوان فعالیت: احداث خوابگاه یا پانسیون
ظرفیت: پذیرش 240 نفر در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 4 نفر
سرمایه ثابت طرح: 7.442.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 1.177.560.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 8.620.560.000 تومان
میزان زمین طرح: 1400 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 5.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 10 ساله
نقطه سر به سر: 23%
مدت برگشت سرمایه:  1.7 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 62%
تورم: 20%
سود سالیانه: 5.000.000.000 (قبل از کسر مبلغ اقساط!)

البته بدیهی است که با توجه به کم ثباتی اقتصادی و تورم حاکم بر کشور و نوسانات قیمت ها، روز به روز اعداد جدول بالا می تواند تغییر کرده و کم و زیاد شود. از این روز لازم به ذکر است که شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مدنظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق لینک زیر اقدام به ثبت سفارش طرح توجیهی و بیزینس پلن خدماتی کرده و قبل از اجرایی سازی کسب و کار خود چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی ای که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید.

شرایط دریافت مجوز احداث خوابگاه یا پانسیون ها

 • گواهی سوپیشینه کیفری و عدم اعتیاد برای اشخاص حقیقی و هیئت مدیره شرکت های حقوقی
 • ثبت شرکت برای اشخاص حقوقی
 • تحصیلات حداقل سرپرست خوابگاه یا پانسیون باید درحد کارشناسی باشد.
 • گواهی نظام وظیفه به عنوان تایید مهندسی سازه خوابگاه یا پانسیون
 • گواهی وزارت بهداشت مبنی بر بهداشتی بودن امور غذایی و خدماتی مرکز
 • گواهی تایید امنیتی و صلاحیت فردی از سوی نیروی انتظامی

کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث خوابگاه یا پانسیون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi