سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مغازه عینک فروشی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث مغازه عینک فروشی

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 13 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 13 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
طرح توجیهی راه اندازی مغازه عینک فروشی
قیمت دانلود :
249,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

طرح توجیهی راه اندازی مغازه عینک فروشی در وب سایت فراپلن، به عنوان سندی محکم و معتبر می‌تواند با ارائه تمام اطلاعات و پیش آگهی ‌های لازمه از ابعاد و اقسام مختلف این طرح تمام موجبات شما سرمایه‌گذار عزیز برای ورود به این کسب و کار را فراهم آورد. اگر مدتی است که در اندیشه سرمایه‌گذاری در عرصه راه‌اندازی یک مغازه عینک فروشی و فعالیت در این بیزینس پلن هستید، باید دقت داشته باشید که یکی از مهم ترین نکات برای راه ‌اندازی این کسب و کارِ خدماتی، برنامه ‌ریزی درست و سنجیده عمل کردن است! به تبع، اصولی گام برداشتن و داشتن یک برنامه حساب شده می‌تواند ریسک ‌ها و ضرر زیان ‌های مالی را به شدت پایین آورده و سودها و درآمدها و بهره های مالی طرح را به مراتب افزایش دهد. در ادامه مطالب این محتوا شما با عناوین مختلفی از جمله سود آوری مغازه عینک فروشی، اقدامات لازم و صفر تا صد راه ‌اندازی یک مغازه عینک فروشی، نقش انتخاب یک اسم و خلق یک دکوراسیون زیبا در جذب مشتری، سرمایه ‌ها و هزینه‌های اولیه و درآمدهایی که می توان از بیزینس راه اندازی و تاسیس یک مغازه عینک فروشی کسب نمود و موارد دیگر آشنا خواهید شد.

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

عینک فروشی

متخصصین و کارشناسان وب سایت فراپلن با درک دغدغه‌ ها و نگرانی ‌های سرمایه‌ گذاران تمام تلاش خود را کرده‌ اند تا با ارائه یک طرح توجیهی و بیزینس پلن دقیق به طور صفر تا صد تمام وضعیت مالی و هزینه گذاری های این طرح را در اختیار شما سرمایه گذار گرامی قرار دهند؛ به تبع سرمایه‌ گذاری که می‌خواهد در عرصه راه ‌اندازی مغازه عینک فروشی ورود کرده و فعالیت داشته باشد، ملزوم به دریافت برخی مجوزها از نهادها و ارگان‌ های دولتی بوده و ممکن است نیازمند دریافت وام و تسهیلات بانکی از سازمان های خصوصی و دولتی باشد… اینجاست که طرح توجیهیِ راه اندازی مغازه عینک فروشی، به عنوان یک سند معتبر و محکم با توجیه کردن نهادها و ارگان‌های دولتی مبنی بر سودده بودن و اشتغال زایی این پروژه، تمام موجبات شما برای دریافت این تسهیلات را فراهم آورد؛ پس اگر احساس می‌کنید منابع مالی کافی برای ورود به این طرح را ندارید و یا از آینده پروژه خود شامل نرخ درآمدها و بهره ‌های مالی که می‌توانید با یک سرمایه‌ گذاری درست، خوب و برنامه ‌ریزی شده از این طرح در اختیار داشته باشید…، می‌توانید با تهیه و دانلود این فایل تمام ابهامات و تردید های خود را رفع نموده و با همت و اراده‌ای بیش از پیش مسیر سرمایه‌گذاری خود را پیش ببرید!

سرمایه و درآمد های مغازه های عینک فروشی

کسب و کار عینک فروشی

شغل عینک فروشی یکی از بهترین کسب و کارهای خدماتی در بازار امروزه است که علاوه بر اینکه مراجعان و متقاضیان زیادی دارد، می‌تواند درآمدها و بهره‌ های مالی بالایی نیز داشته باشد؛ چرا که امروزه بسیاری از افراد با اهداف مختلف از جمله رفع نقص و عیوب بینایی یا با هدف حفظ سلامت بینایی خود در مقابل نور آفتاب و یا برخی خطرات احتمالی دیگر یا حتی با اهداف تزیینی و… اقدام به تهیه و خرید عینک می‌نمایند و از آن جهت است که در طول زمان عینک‌ های مختلف با اهداف متنوع ساخته شده‌اند، به طور مثال امروزه انواع عینک‌ های طبی، آفتابی، تزیینی و… در بازار به فروش می ‌رسند که مشتریان زیادی نیز دارند!

اما راه ‌اندازی یک مغازه یا فروشگاه عینک فروشی به تبع نیازمند رعایت برخی اصول و استاندارد های لازم است که شرط رسیدن به یک درآمد بالاست. البته فعالیت مغازه‌ های عینک فروشی فقط به فروش و ارائه عینک‌ ها ختم نمی‌شود؛ افراد فعال در این کسب و کار معمولاً ترفند ها و روش ‌های مختلفی را به کار می گیرند تا بتوانند با ارائه خدمات بیشتر به مردم، مشتریان زیادی را جذب کنند که همکاری با یک اپتومتریست یا تسب بینایی رایگان و… نمونه ای از آنهاست!

عینک فروشی، کسب و کاری سودمند!

در این بخش از محتوا قصد داریم به بررسی و تجزیه و تحلیل این موضوع بپردازیم که آیا اصلاً سرمایه گذاری در عرصه راه اندازی و افتتاح یک مغازه عینک فروشی سودمند و منطقی است یا نه؟ آیا سرمایه‌گذاری در این عرصه توجیه اقتصادی دارد یا خیر؟! بررسی دقیق این موضوع می‌تواند یک الگو و یک چشم اندازی حقیقی در اختیار سرمایه‌گذار قرار داده و موجبات تصمیمات نهایی او را فراهم سازد!

برخلاف تصور عامه مردم که فکر می کنند که مغازه ‌های عینک فروشی معمولاً رنج درآمدی معمولی و تنها چند ده میلیونی دارند، در بررسی ‌ها و پژوهش‌ های میدانی خود به موضوعات و نکات جالبی از این شغل رسیدیم؛ به عنوان مثال در بررسی‌ های میدانی و مصاحبه با برخی واحدین فعال این طرح در برخی از کلانشهرها همچون تبریز و تهران به این موضوع پی بردیم که برخی از این مغازه داران بالای ۳۰۰ الی ۴۰۰ عدد عینک در ماه به فروش می‌رسانند! چرا که عینک ‌ها فقط برای رفع مشکل بینایی نیستند! برخی از دایره عینک‌ هایی که آنها می‌ فروشند، فقط جزء عینک‌ های طبی و برای پیشگیری از خطرات احتمالی از جمله نور آفتاب یا با اهداف تزیینی و… است. حال اگر در نظر بگیریم شما با راه‌اندازی یک مغازه عینک فروشی بتوانید ماهانه تنها ۳۰۰ عدد عینک به فروش برسانید، بر حسب قیمت هایی که امروزه در بازار وجود دارد، سودی بیشتر از ۵۰ میلیون می‌توانید عاید طرح خود کنید که این عدد در مقابل میزان هزینه‌ ها و سرمایه ‌های اولیه برای تاسیس و راه‌اندازی این کسب و کار بسیار منطقی است! البته دقت داشته باشید که با به کارگیری برخی ترفندها و راهکارها می‌توان این عدد را چندین برابر نموده و حتی انتظار رسیدن به درآمدهای چند صد میلیونی از این طرح داشت!

مراحل راه اندازی یک مغازه عینک فروشی

برای راه اندازی یک مغازه عینک فروشی اولین کاری که شما باید انجام دهید، داشتن یک برنامه‌ریزی درست و تخصیص بودجه ‌ها و منابع مالی است؛ شما در این قدم باید مشخص کنید که در چه بازه زمانی اقدام به انجام چه کاری خواهید نمود و برای هر کدام از این مراحل چه مقدار از منابع مالی خود را هزینه خواهید کرد؟ به تبع اولین اقدام پس از این مرحله، خرید یا اجاره یک مغازه است. بدیهی است نکته‌ای که باید در این مرحله به آن دقت کافی داشته باشید انتخاب محل مغازه در یکی از نقطه ‌های پر رفت و آمد و پر تراکم جمعیتی از شهر است. به یاد داشته باشید هر چقدر رفت و آمد در مقابل مغازه شما بیشتر باشد و همچنین دسترسی افراد به مغازه‌ تان راحت ‌تر باشد، کسب و کار شما میتواند مراجعان بیشتری داشته و متقاضیان و مشتریان بیشتری به خود جلب نموده و در نهایت سودآوری بالایی داشته باشد! همچنین دقت داشته باشید که باید محلی که به عنوان یک مغازه برای راه اندازی عینک فروشی در نظر گرفته اید، دارای یک چشم انداز زیبا و بزرگ از معابر و خیابان‌ها باشد. در واقع مغازه‌ تان باید به گونه‌ای باشد که بتوانید تصویر بزرگی از دکوراسیون خود را در دید عموم بگذارید تا افراد با کنجکاوی وارد مغازه‌تان شده و بتوانند پس از بررسی ‌ها و دریافت مشاوره از شما، اقدام به خرید عینک مورد نظر خود کنند؛ پس در این مرحله، از نقش ایجاد و خلق یک دکوراسیون زیبا غافل نشوید؛ می‌توانید برای انجام این کار از نور مخفی ‌های زیبا استفاده کرده یا ویترینی زیبا از انواع مختلف عینک‌ ها با انواع متنوعی از رنج قیمت‌ها در ویترین اصلی فروشگاه تان قرار دهید تا افراد مطمئن باشند که با مراجعه به مغازه شما می‌توانند عینکی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند.

پس از انجام این امور، اینک نوبت خرید عمده عینک‌ها در انواع مختلف و متنوع قیمتی و کیفیتی از یک عمده فروش معتبر و مورد اطمینان است. سعی کنید چنانچه منابع مالی کافی ندارید، با جلب اعتماد عمده فروشان، برخی از محصولات خود را به صورت نسیه خریداری کرده و در فروشگاه خود قرار دهید؛ به یاد داشته باشید که مردم نباید فروشگاه یا مغازه عینک فروشی شما را تنها به عنوان یک مغازه فروش برند های لاکچری بشناسند! این سخن به این منظور نیست که شما از محصولات گران قیمت و لوکس و برند، در مغازه خود استفاده نکنید! بلکه هدف سخن ما این است که شما باید بتوانید با ارائه انواع مختلف عینک‌ ها در قیمت‌ های متنوع، نیاز های اقشار مختلف جامعه را برآورده سازید و مغازه شما فقط مخصوص ثروتمندان شناخته نشود! اینک نوبت دریافت مجوزها از نهادها و ارگان‌های دولتی است و پس از آن مغازه شما آماده افتتاح و شروع به کار است!

مراحل و اقدامات لازم برای راه اندازی مغازه عینک فروشی

سرمایه اولیه و هزینه مورد نیاز برای راه اندازی یک مغازه عینک فروشی و بررسی درآمد ها

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری یک مغازه عینک فروشی (با احتساب اجاره مغازه) در یکی از شهرهای  ایران است:

عنوان فعالیت: راه اندازی مغازه عینک فروشی
ظرفیت: فروش 2230  عینک در سال
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 2 نفر
سرمایه ثابت طرح: 745.000.000 تومان
سرمایه در گردش: 106.783.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 851.783.000 تومان
میزان زمین طرح: 250 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 700.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 9 ساله
نقطه سر به سر: 16%
مدت برگشت سرمایه:  2.2  سال
نرخ بازدهی سرمایه: 44.25$
تورم: 20%
سود سالیانه: 382.260.000 (بعد از کسر مبلغ اقساط!)

البته بدیهی است که شرایط اقتصادی کشور تحت تاثیر نوسانات ارزی و تحریم ها، همیشه در حال نوسان است و در نتیجه، هزینه ها و قیمت ها نیز تغییر می کنند، لذا لازم به ذکر است شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های خدماتی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خویش چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به مراجعه به مراکز دولتی و اخذ تسهیلات بانکی نمایید!


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مغازه عینک فروشی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi