سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث و راه اندازی پمپ بنزین

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث و راه اندازی پمپ بنزین

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 60 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 60 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
gas station
قیمت دانلود :
197,800 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

با گسترش روزافزون وسایل نقلیه، لزوم توسعه جایگاه های سوخت نیز احساس می شود. این نوع جایگاه ها معمولا در فضاهای درون شهری و یا در منطق برون شهری و بین جاده ای احداث می شوند تا پاسخگوی نیاز مردم به سوخت خودروها باشند. هر کدام از انواع پمپ بنزین ها دارای ویژگی ها و طرح های خاص خود هستند که انتخاب نوع آن بستگی به تصمیم گیری های سرمایه گذار دارد.

اگر به دنبال یک کسب و کار با دغدغه پایین هستید و سرمایه کافی را نیز دارید و یا سرمایه گذاران خوبی را در تیم خود دارید، مطمئنا یکی از کسب و کارهایی که باید آن را بررسی کنید، احداث یک پمپ بنزین می باشد؛ چرا که در این نوع از کسب و کار، دیگر نگرانی در مورد فروش محصول خود را ندارید و مشتریان آن همیشه پابرجا هستند. البته موارد دیگری نیز برای اهمیت این کسب و کار در ایران وجود دارد و آن این است که قیمت سوخت در ایران تحت نظارت شرکت نفت، تعیین می گردد و در تمام کشور ثابت می باشد، این موضوع تا حدود زیادی باعث غیررقابتی شدن این کسب و کار می گردد.

جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی، در داخل طرح توجیهی عنوان شده است.

انتخاب زمین مناسب برای احداث پمپ بنزین

در این کسب و کار نیز همانند هر کسب و کار دیگری باید به دنبال کسب مزیت های رقابتی مختص به آن باشید؛ مزیت رقابتی در زمینه احداث پمپ بنزین نیز، انتخاب مکان مناسب برای آن است.

انتخاب زمین می تواند روی تصمیم گیری برای کسب مزایای رقابتی دیگر نیز تاثیر بگذارد، از جمله مزایای رقابتی دیگری که این اماکن می توانند داشته باشند، دارا بودن امکانات دیگری فراتر از سوخت گیری می باشند، مثلا احداث مراکز تفریحی، خرید، سرویس بهداشتی، حمام و … در کنار پمپ بنزین. تاثیر انتخاب زمین بر امکانات دیگر را از این جهت عنوان می کنیم که جایگاه های درون شهری با توجه به قیمت بالای زمین در مراکز شهرها نمی توانند اقدام به ایجاد امکانات جانبی در کنار پمپ بنزین کنند، چرا که نیازمند مساحت زمین بیشتری هستند که مطمئنا هزینه های بالایی را برای سرمایه گذار در پی خواهد داشت و توجیه اقتصادی ندارد.

جایگاه های برون شهری و بین راهی با توجه به اینکه هزینه نسبتا کمی نسبت به حالت درون شهری برای تصرف زمین می کنند، می توانند امکانات جانبی را نیز ارائه دهند؛ چرا که این امکانات معمولا توسط مسافران استفاده می شوند و مطمئنا برای سرمایه گذار نیز، سودآوری بیشتری را به همراه خواهند داشت.

جایگاه پمپ بنزین

طرح توجیهی احداث پمپ بنزین می تواند نمایی کلی از آینده این کسب و کار را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. مطمئنا پیمودن یک مسیر دقیق و برنامه ریزی شده می تواند درصد ریسک را تا حد زیادی کم کرده و همچنین مانع از شکست های احتمالی گردد.

سرمایه لازم برای راه اندازی پمپ بنزین

همانند هر کسب و کار دیگری، میزان تامین سرمایه اولیه، می تواند اولین سوال در ذهن سرمایه گذار باشد. در این صنعت، انتخاب زمین، حرف اول را می زند. سرمایه گذار با توجه به میزان سرمایه ای که تمایل دارد تا وارد طرح کند، تصمیم خواهد گرفت که اقدام به احداث یک مرکز درون شهری کند یا بین جاده ای. البته موارد دیگری نیز روی این موضوع تاثیرگذار هستند؛ مانند تعداد نازل های بنزین و گازوئیل.

اینها را می توان جزو اصلی ترین موارد مربوط به سرمایه گذاری اولیه طرح عنوان کرد. البته باید یک سری هزینه ها نیز در طرح، پیش بینی شوند؛ مانند هزینه های مربوط به محوطه سازی، هزینه خرابی و تعمیر تاسیسات، هزینه منابع انسانی، و …

تا به اینجا و با یک حساب سرانگشتی، متوجه می شویم که شروع این کسب و کار، نیازمند سرمایه اولیه بالایی است. با این حال، کسانی که تمایل به شروع این کسب و کار دارند، معمولا از وام های بانکی استفاده می کنند، چون درصد ریسک در این کسب و کار، پایین است و سرمایه گذاران می دانند که بازگشت سرمایه آنها تا حدود دو سال بعد از شروع طرح، اتفاق خواهد افتاد و بعد از آن نیز با سودآوری بالایی مواجه خواهند شد.

تمامی این موارد، به صورت جزئی تر در طرح های توجیهی، محاسبه می گردند.

پمپ بنزین

اگر به فکر راه اندازی یک پمپ بنزین موفق در منطقه مورد نظر خود هستید، بهتر است تا ابتدا با یک متخصص در این حوزه، مشورت کرده و طرح توجیهی دقیق مربوط به آن را تهیه نمایید. طرح توجیهی به واسطه مطالعات بازاری که دارد، به شما اطمینان می دهد که منطقه ای که برای احداث پمپ بنزین انتخاب کرده اید، دارای پتانسیل سود خوبی می باشد. همچنین به واسطه تهیه یک طرح توجیهی دقیق، می توانید در جذب سرمایه گذار نیز موفق باشید.

در این طرح، به تقاضای بازار برای نیاز به وجود یک پمپ بنزین جدید، توجه می شود. به واسطه مطالعات بازار، مشخص می شود که موفقیت آمیز بودن طرح می تواند به چه عوامل دیگری نیز بستگی داشته باشد. یکی از مواردی که باید ذکر کرد این است که برخی از پمپ بنزین ها، مخصوصا بین راهی ها، خدماتی فراتر از فقط سوخت گیری را به مردم ارائه می دهند. این مراکز در کنار وظیفه اصلی خود یعنی تامین سوخت، امکانات دیگری نیز می توانند داشته باشند که از جمله آنها می توان به یک خواربار فروشی کوچک و یا حتی یک رستوران، محلی برای توقف و استراحت کامیون داران، امکانات سرویس بهداشتی و حمام، و اتاق نماز و عبادت اشاره کرد.

توجیه اقتصادی تاسیس پمپ بنزین

ضرورت استفاده از سوخت در جامعه، یک مورد غیرقابل انکار است. هر شخصی که یک وسیله نقلیه (از جمله خودروی شخصی، موتور سیکلت، کامیون سنگین و …) دارد، نیازمند تامین سوخت برای وسیله خود می باشد. شاید مردم بتوانند به یک سری از نیازهای غیرضروری خود سرپوش بگذارند، ولی اگر یک وسیله نقلیه داشته باشند و تمایل داشته باشند تا برای رسیدگی به امور ضروری زندگی خود، آن را حرکت دهند، نیازمند سوخت خواهند بود. در نتیجه می توان به اهمیت غیرقابل انکار سوخت در زندگی روزانه مردم پی برد. از این جهت، احداث پمپ بنزین را از نظر اقتصادی، کاملا می توان توجیه پذیر عنوان کرد.

مطالعه طرح توجیهی قبل از شروع طرح، از آن جهت می تواند مفید باشد که چشم انداز آتی این صنعت را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. پیش بینی سود و نرخ بازگشت سود و فاکتورهای دیگری همچون محاسبه نقطه سر به سر و میزان هزینه های بالقوه نیز در این طرح مشخص می شوند که فاکتورهای بسیار مهمی برای تصمیم گیری می باشند. سرمایه گذاران و بانک ها می توانند به واسطه بررسی این اعداد و محاسبات، تصمیم گیری های بهتری را در مورد میزان سرمایه گذاری اتخاذ نمایند.

پمپ بنزین از جمله خدماتی است که جامعه آماری بالایی از مشتریان را تحت پوشش قرار می دهد و متمرکز بر افراد منحصر به فردی نیست؛ به طور خلاصه، هرکسی که یک وسیله نقلیه دارد، مشتری پمپ بنزین محسوب می شود. در نتیجه این طرح را می توان از نظر اقتصادی، کاملا توجیه پذیر عنوان کرد؛ با این حال، یکی از موارد بسیار مهمی که در مطالعات بازار مربوط به این کسب و کار انجام می گردد، انتخاب مکان مناسب برای احداث پمپ بنزین است. در این زمینه، یک سری پرسش ها مطرح می گردد، مانند اینکه آیا این محل در کنار تقاطع ها و جاده های پرتردد قرار دارد یا نه، اینکه آیا در یک منطقه جدید با خانه ها و شرکت های جدیدالاحداث قرار گرفته و یا در یک مطقه قدیمی و جاافتاده است که نیاز به تعداد پمپ بنزین های بیشتری دارد؟

بررسی اینگونه سوالات می توانند اطلاعات خوبی را در اختیار سرمایه گذاران جهت خریداری و احداث پمپ بنزین قرار دهند.

اگر از قبل در این حوزه فعالیت دارید و تجربیات خوبی را کسب کرده اید، خوشحال خواهیم شد تا این موارد را با ما و مخاطبان دیگر در پایین این محصول به اشتراک بگذارید. همچنین اگر علاقه مند به شروع این کسب و کار هستید و سوالاتی در ذهن دارید، می تواند آنها را در پایین و در بخش نظرات، با ما در میان بگذارید. پشتیبانی تیم فراپلن، آماده پاسخگویی به شما در زمینه طرح های توجیهی می باشد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث و راه اندازی پمپ بنزین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi