سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ داربستی انگور به مساحت 5 هکتار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ داربستی انگور به مساحت 5 هکتار با سیستم آبیاری قطره ای

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 41 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 41 سال تهیه : 1402
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
grapes garden
قیمت دانلود :
243,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

باغ انگور داربستی

همانطور که می دانیم، انگور جز بهترین میوه هایی است که در تمامی کشورهای دنیا دارای فرآورده های نوشیدنی خاص زیادی است و اکثر مردم دنیا با توجه به وجود انواع ویتامین های آ، ب، ث و همچنین منیزیم و پتاسیم زیاد، اهمیت ویژه ای به آن نشان می دهند. در کشور ما نیز در بسیاری از شهرها این میوه پرورش داده می شود که از مهمترین آنها می توان به شهرهای قزوین و استان آذربایجان شرقی مخصوصا شهر ملکان اشاره نمود. در این طرح توجیهی ما به مطالعه و تحقیق در مورد باغ انگور داربستی در مساحت 5 هکتار پرداخته ایم. بعد از کلی مطالعات تخصصی و نگارش طرحی زیبا که مورد تایید سازمانها و بانکهایی که ارائه وام را در این زمینه بر عهده دارند، به اطلاعاتی رسیده ایم که نشان می دهند که نرخ بازگشت سرمایه در طرح ما به 46 درصد رسیده است. این نشان از سود دهی بالای این طرح دارد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 37 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 23,573 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 22,972 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 601 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 48 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.1 سال
6 سود خالص 11,233 میلیون ریال
7 سود ناخالص 27,869 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 1,831 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 12,586 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 25,720 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 27,062 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 446 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 1,174 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 2,800 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 11,689 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 5,693 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 4,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 29,700 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 8,816 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 8 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 361 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 9,946 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 91 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 87 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 109 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 2,872 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 2,947 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 38 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 3,713 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 15,873 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 35 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 53 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 45 درصد

احداث باغ انگور مخصوصا باغ انگور داربستی از ایده هایی است که بسیار سود ده می باشد. مخصوصا اگر در شرایط آب و هوایی مناسب و با تخصص کافی، این کار صورت گیرد، قطعا یک کسب و کار موفقی خواهد بود. در حقیقت اصلی ترین موضوعی که شما را در کسب و کار موفق می کند، داشتن اطلاعات تخصصی کشاورزی در زمینه کاشت و برداشت انگور است. انگور در سطوح شیب داری که دارای نور کافی باشد می تواند به صورت بهینه رشد کند. در نظر داشته باشید که در سالهای ابتدایی نیاز به آب زیادی است اما رفته رفته نیاز به آب در این درخت کاهش می یابد. کشمش یکی از مهمترین محصولاتی است که از انگور به دست می آید و براحتی قابل صادرات است البته باید در نظر داشته باشیم که برای صادرات این محصول کیفیت بسیار فاکتور مهمی است.

باغ داربستی انگور

برای احداث باغ انگور داربستی در ابتدا باید فاصله مناسب بین نهال ها رعایت شود. انگور، درختی است که بیشتر تمایل به بالارفتن یا همان دراز شدن دارد. اگر از داربست بعنوان روش نوین در باغ انگور استفاده کنیم مزیت های فراوانی نسبت به شیوه های سنتی خواهد داشت. از جمله مهمترین مزیت های داربست، تابش بسیار مناسب نور خورشید به درخت است. همانطور که قبلا نیز ذکر شد درخت انگور به شدت به نور وابسته است و داربست، نور رسانی را بسیار راحت تر کرده و همچنین بازدهی را افزایش می دهد. از طرف دیگر وجود داربست، برداشت این محصول و مدیریت آن را نیز بسیار آسانتر می کند. کود دهی که یکی از موارد بسیار مهم در پرورش این درخت محسوب می شود، در این شیوه کاشت، بسیار آسان خواهد شد. همچنین در فصول برداشت نیاز به کارگر کمتری نیاز خواهد بود و در نتیجه سود دهی نیز افزایش پیدا می کند. در استفاده از داربست، شکل دهی به نهال های جوان نیز براحتی انجام می گیرد. در این باغ ها میتوان تراکم درختان را نسبت به باغ های سنتی افزایش داد.

پرورش داربستی انگور

درآمد باغ انگور داربستی

همانطور که ذکر شد در باغ های انگوری که به صورت داربستی هستند، تراکم بالاتری نسبت به باغ های قدیمی وجود دارد. در این باغ ها، سیستم آبیاری نیز آسان تر خواهد بود و از هدر رفت آب نیز جلوگیری می شود. آبیاری تحت فشار، اتلاف آب را به حداقل می رساند. در روش های سنتی به دلیل اینکه میوه های حاصل با خاک ارتباط می گیرند، منجر به وجود آفات و کاهش کیفیت خواهند شد. افت کیفیت نقش بسزایی در کاهش روند بازاریابی برای فروش خواهد داشت. در باغ های سنتی باز، به خاطر نزدیک بودن برگها با خاک، در زمان بارندگی، رشد قارچ ها در درختان افزایش یافته و باعث افت کیفیت می گردد. همچنین در این باغ ها مکانیزه بودن نیز یکی از مهمترین ویژگی های آنها به شمار می رود. در نتیجه هزینه های عملیاتی کاهش پیدا کرده و سود حاصل نیز افزایش می یابد. بطور کلی عملکرد در واحد سطح و همچنین کیفیت انگور در باغ های داربستی نسبت به باغ های سنتی بسیار بیشتر است و این امر سبب استقبال باغداران از این سیستم می شود.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی احداث باغ داربستی انگور با سیستم ابیاری قطره ای: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح باغ داربستی انگور – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح داربستی انگور محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح مزرعه داربستی انگور – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ انگور محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ داربستی انگور – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح باغ داربستی انگور – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری- محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ داربستی انگور به مساحت 5 هکتار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi