سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث هتل (1، 2، 3، 4 و 5 ستاره)

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث و تاسیس هتل (1، 2، 3، 4 و 5 ستاره)

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 36 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 36 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
hotel
قیمت دانلود :
187,700 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

جای شک نیست که گردشگری در جهان امروز، می تواند یکی از اهرم های قوی در توسعه اقتصادی بسیاری از کشورها تلقی گردد. توسعه گردشگری به همراه خود می تواند موجب رونق بسیاری از بخش های دیگر به خصوص صنعت هتلداری و مهمانداری گردد. بسیاری از کشورهای جهان که دارای مناطق گردشگری و فرهنگی غنی هستند، تلاش می کنند تا از گردشگری به عنوان ابزاری استراتژیک برای توسعه اقتصادی خود استفاده نمایند. گردشگری می تواند موجب توسعه فاکتورهای دیگر یک کشور همچون بخش های ارتباطی، سیاسی و فرهنگی نیز گردد؛ به همین دلیل است که دولتمردان به اهمیت آن، بسیار واقف هستند.

همانطور که ذکر شد، برای رسیدم به این هدف یعنی توسعه گردشگری، باید یک سری زیرساخت های ضروری نیز در نظر گرفته شود که از جمله این زیرساخت ها می توان به احداث هتل، هتل آپارتمان، تالارها و رستوران ها، و همچنین اقامتگاه های بین راهی و … اشاره کرد. البته زیرساخت های بسیار زیادی نیز وجود دارند ولی با توجه به موضوع این طرح توجیهی که مربوط به احداث هتل می باشد، فقط به مبحث هتل و هتلداری خواهیم پرداخت.

هدف از تهیه هر طرح توجیهی، بررسی امکانسنجی و توجیه پذیری آن طرح به واسطه مطالعات بازار می باشد. در طرح توجیهی احداث هتل نیز به بررسی هزینه ها و سرمایه اولیه مورد نیاز، برآورد سودآوری نهایی و همچنین نرخ بازگشت سرمایه و … پرداخته می شود. تمامی این مولفه ها به صورت دقیق در این طرح توجیهی، محاسبه و ارائه می گردند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

سرفصل عنوان شرح و مقدار
 

 

مشخصات طرح

فعالیت احداث و بهره برداری هتل
مجری طرح
محصولات
کاربرد محصولات اقامتی
ظرفیت اسمی 200 هزار نفر در بخش های مختلف
محل اجرای طرح
 

 

سرمایه گذاری

کل سرمایه گذاری طرح 550813.57 میلیون ریال معادل پنجاه و پنج میلیارد و هشتاد و یک میلیون و سیصد و پنجاه و هفت هزارتومان
سرمایه انجام شده ثابت 0
سرمایه گذاری ثابت مورد نیاز 527079.06 میلیون ریال معادل پنجاه و دو میلیارد و هفتصد و هفت میلیون و نهصد و شش هزارتومان
هزینه های قبل از بهره برداری 10334.88 میلیون ریال معادل یک میلیارد و سی و سه میلیون و چهارصد و هشتاد و هشت هزارتومان
جمع هزینه های ثابت 516744.18 میلیون ریال معادل پنجاه و یک میلیارد و ششصد و هفتاد و چهار میلیون و چهارصد و هجده هزارتومان
سرمایه در گردش سال اول 23734.51 میلیون ریال معادل دو میلیارد و سیصد و هفتاد و سه میلیون و چهارصد و پنجاه و یک هزارتومان
 

 

تامین منابع مالی

سهم آورده سرمایه گذار 110162.71 میلیون ریال معادل یازده میلیارد و شانزده میلیون و دویست و هفتاد و یک هزارتومان
بانک تسهیلات ریالی بلند مدت 440650.85 میلیون ریال معادل چهل و چهار میلیارد و شصت و پنج میلیون و هشتاد و پنج هزارتومان
نرخ سود تسهیلات 4 درصد
دوره باز پرداخت 5 ساله
دوره مشارکت 24 ماه
دوره تنفس 12 ماه
کل دوره مشارکت بانک (دوره مشارکت + دوره تنفس + دوره بازپرداخت) 84 ماه
زمان طرح بندی مدت زمان اجرای طرح بر اساس زمان بندی 24 ماه
دوره بهره برداری 10 سال
میزان پیشرفت فیزیکی 0
 

نتایج مالی و اقتصادی

ارزش فعلی NPV با نرخ تنزیل 9962.25
نرخ بازده سرمایه گذاری (IRR) 25.61
دوره بهزگشت سرمایه 6سال
ارزش فروش در نقطه سر به سر 138898.44 میلیون ریال معادل سیزده میلیارد و هشتصد و هشتاد و نه میلیون و هشتصد و چهل و چهار هزارتومان
نسبت فروش در نقطه سر به سر 38.80
میزان اشتغال زایی 35نفر
هدف از اجرای طرح اشتغال زایی، بهینه سازی زیرساخت گردشگری – درآمدزایی

هتل ها با توجه به خدماتی که ارائه می دهند، طبقه بندی می شوند و این طبقه بندی بر اساس تعداد ستاره انجام می شود. این طبقه بندی از 1 ستاره تا 5 ستاره متغیر است. هتل های با ستاره های بیشتر، خدمات بهتر و بیشتری را ارائه داده و تجهیزات رفاهی بیشتری دارند که از جمله آنها می توان به سالن های جانبی بیشتر، باشگاه ها و زمین های ورزشی و تفریحی، پارکینگ های بهتر و … اشاره کرد. مطمئنا تعداد ستاره بیشتر و خدمات بهتر، به معنی هزینه بیشتر برای مسافران خواهد بود که مسافران با توجه به نوع خدماتی که تمایل به دریافت دارند، نوع هتل خود را نیز انتخاب خواهند کرد.

اگر شما به عنوان یک کارآفرین و سرمایه گذار به فکر راه اندازی این کسب و کار هستید، در ابتدا باید طرح دقیق خود برای سرمایه گذاری را مشخص کنید. احداث هتل یکی از بهترین ایده هایی می باشد که در صورت داشتن سرمایه اولیه کافی می توانید به سراغ آن بروید. مطمئنا تهیه و مطالعه یک طرح توجیهی دقیق قبل از ورود به این کسب و کار می تواند چشم انداز بهتری از آینده آن و همچنین برآورد سودآوری آن در اختیار شما قرار دهد. همچنین طرح توجیهی احداث هتل با نشان دادن موانع و همچنین تعیین مسیر دقیق می تواند مانع از شکست های احتمالی ناشی از عدم آگاهی گردد.

احداث هتل

محاسبه سرمایه اولیه لازم برای احداث هتل

بدون شک، میزان دقیق سرمایه اولیه برای احداث هتل می تواند تابعی از فاکتورهای زیادی باشد. مطمئنا اولین فاکتور تعیین کننده در این زمینه، مکان احداث هتل است که بسیار مهم بوده و انتخاب دقیق آن می تواند تعیین کننده موفقیت این کسب و کار باشد.

سرمایه مورد نیاز برای کلانشهرها و همچنین مناطق گردشگری، بسیار بیشتر از راه اندازی یک هتل در شهرستان های کوچکتر است. البته همانطور که در ابتدای این مبحث نیز اشاره شد، تصمیم سرمایه گذار برای راه انداز هتل 1 تا 5 ستاره نیز در این موضوع دخیل است. به عنوان مثال برای راه اندازی یک هتل 5 ستاره، باید یک سری استانداردهای اولیه در نظر گرفته شود. به عنوان مثال حداقل تعداد اتاق مورد نیاز برای این نوع هتل و همچنین حداقل مساحت زمین مورد نیاز، تجهیزات، تزئینات و … که تمامی این موارد در این طرح توجیهی مشخص شده اند. در این طرح توجیهی، سرمایه اولیه دقیق برای احداث هتل مورد نظر شما محاسبه گردیده است. البته بخش زیادی از این سرمایه اولیه در قالب تسهیلات از بانک ها دریافت می گردد که یک طرح توجیهی دقیق می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

در محاسبه سرمایه اولیه، معمولا یکی از مواردی که در نظر گرفته می شود، تصمیمات سرمایه گذار در مورد نوع تملیک مکان هتل می باشد. شاید تصمیم به خریداری یک هتل قدیمی و تعمیرات آن داشته باشید و یا یک زمین بکر خریداری کرده و ساختمان را از صفر بسازید. تصمیم گیری در مورد این موضوع می تواند یکی از تعیین کننده ترین گزینه ها برای سرمایه اولیه مورد نیاز باشد. اقدامات مربوط به بازاریابی و همچنین تعداد نیروی انسانی نیز از جمله مهم ترین هزینه هایی است که در ابتدای کار باید در نظر گرفته شوند.

بخش عظیمی از تامین سرمایه اولیه در این صنعت، به واسطه اخذ تسهیلات بانکی انجام می گیرد. شما به واسطه داشتن یک طرح توجیهی قوی باید بتوانید بانکداران دولتی و یا خصوصی را مجاب به توجیه پذیری طرح خود کنید تا بتوانید وام مورد نیاز برای شروع کار را دریافت نمایید. البته در این زمینه باید درصد وام و همچنین زمان تنفس را نیز در نظر داشته باشید تا در شروع کار خود با مشکل مواجه نگردید.

هتل

برآورد سودآوری کسب و کار هتلداری

محاسبه میزان سود بستگی به ستاره هتل، و همچنین فاکتورهای بسیار زیادی دارد. به طور کلی می توان عنوان کرد که مسافران، هزینه های بیشتری را برای هتل های مجهزتر در مناطق گردشگری خرج می کنند. هتل هایی که در مناطق گردشگری واقع شده اند، همه روزه از مسافران بیشماری استقبال می کنند و مطمئنا سودآوری بالاتری نیز دارند. همانطور که ذکر شد، محاسبه میزان سود نهایی می تواند تابعی از فاکتورهای مختلفی همچون مکان طرح و … باشند. در این طرح توجیهی، تمامی شاخص های مورد نظر، در نظر گرفته شده اند و مطالعه آن می تواند دید واضح تری از آینده این کسب و کار به شما دهد تا بتوانید پیش بینی بهتری از سودآوری طرح داشته باشید.

یکی از فاکتورهای موفقیت کسب و کار هتلداری بعد از در نظر گرفتن مواردی همچون موقعیت مکانی مناسب و ارائه خدمات خوب، چیزی نیست جز انتخاب یک مدیر یا تیم مدیریتی قوی. در این صنعت همانطور که مشخص است، با افرادی از اقشار مختلف سر و کار خواهید داشت. مطمئنا اجتماعی بودن و خلاق بودن یک مدیر می تواند موجب شکل گیری ارتباط قوی با مشتری گردد و نهایتا منجر به وفادار شدن آن مشتری شود. نهایتا یک مدیر خوب می تواند پرسنل خوبی را گزینش کرده و به خوبی آنها را آموزش دهد. همه این موارد تاثیر به سزایی در موفقیت و سودآور شدن این کسب و کار دارند.

هتلداری

توجیه پذیری اقتصادی احداث هتل

ظرفیت های بالایی برای گردشگری در ایران وجود دارد. جای کار در این صنعت بسیار زیاد است و شاید در برخی از شهرها و استان های کشور، توجه زیادی به این موضوع نشده که ورود حرفه ای به این حوزه می تواند علاوه بر توسعه گردشگری و ارزآوری، میزان سودآوری بالایی را نیز برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

در طی چند سال گذشته، دولت نیز به اهمیت این موضوع پی برده و حمایت های خوبی را از سرمایه گذاران این صنعت شروع کرده است. مطمئنا انتخاب یک هتل در مکان مناسب و همچنین داشتن یک مدیریت قوی و توجه به ایده های خلاقانه در این حوزه می تواند موجب موفقیت روزافزون این کسب و کار گردد. با توجه به محاسبات انجام شده و بررسی میزان سودآوری و بازگشت سرمایه، می توانیم متوجه توجیه پذیری بالای این طرح از نظر اقتصادی گردیم.

نهایتا، این طرح را می توان یکی از طرح های اقتصادی خود عنوان کرد و اگر شما علاقه مند هستید تا به این کسب و کار وارد شوید و سوالات زیادی در ذهن دارید، می توانید این سوالات را در پایین همین نوشته و در قسمت نظرات، عنوان کنید. همکاران ما در بخش پشتیبانی سایت فراپلن، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. همچنین خوشحال خواهیم شد تا تجربیات شما در مورد این کسب و کار را دریافت نماییم.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی احداث هتل‌ نگارش سال 1401: (مساحت زمین در نظر گرفته شده برای این طرح، 507 متر مربع می باشد) برآورد زمین برای احداث هتل‌آپارتمان برآورد محوطه‌سازی‌های لازم برآورد هزینه ساخت‌وساز و محوطه‌سازی برآورد هزینه خرید تجهیزات و امکانات هتل برآورد تأسیسات عمومی و تجهیزات (تأسیسات) برآورد تجهیزات لازم برای هر بخش به‌طورکلی برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی برآورد هزینه تعمیرات و نگهداری برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی برآورد هزینه ثابت برآورد هزینه‌های سرمایه‌ای برآورد هزینه قبل از بهره‌برداری برآورد سرمایه در گردش برآورد نحوه سرمایه‌گذاری کل برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه : برآورد هزینه تولید سالیانه برآورد قیمت تمام‌شده قیمت اجاره اتاق ها و درآمد مجموعه هتل آپارتمان درصد فروش در نقطه سربه‌سر برآورد سود و زیان ویژه برآورد سرمایه ثابت سرانه برآورد کل سرمایه‌گذاری سرانه برآورد نرخ بازدهی سرمایه برآورد دوره برگشت سرمایه برآورد درصد فروش در نقطه سربه‌سر برآورد ارزش‌افزوده خالص و ناخالص و نسبت‌های آن

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث هتل (1، 2، 3، 4 و 5 ستاره)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi