سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مزرعه پرورش شترمرغ پرواری و مولد

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و احداث مزرعه پرورش شترمرغ پرواری و مولد

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 15 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 15 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Ostrich Farming
قیمت دانلود :
184,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هزینه پرورش شترمرغ گوشتی

روش های زیادی برای پرورش شترمرغ وجود دارد. اگر به حیوانات بخصوص برای درآمدزایی علاقمند هستید، شتر مرغ انتخاب مناسبی می تواند باشد. اصلی ترین موضوع در پرورش حیوانات، بحث بیماری و مقاومت آنها در برابر انواع بیماری هاست. این حیوانات نسبت به سایر جانداران از مقاومت خوبی در برابر بیماری ها برخوردار هستند. بعنوان مثال در نظر بگیرید که شما بخواهید به شغل مرغداری بپردازید. در اینصورت باید هزینه های زیادی برای جلوگیری از بیماری های آنان بپردازید و این در حالی است که شتر مرغ ها نیاز به هزینه های گزاف برای جلوگیری از بیماری نخواهند داشت. در کل می توان پرورش شتر مرغ را به 3 دسته تقسیم کرد:

  1. روش باز
  2. روش بسته
  3. روش نیمه باز

همانطور که از اسم این نوع پرورش ها پیداست، در روش باز نیاز به زمین بزرگ احساس خواهد شد. اما در این روش شترمرغ ها از مراتع نیز بعنوان خوراکی می توانند استفاده کنند اما به هر دلیل باید غذاهای تکمیلی نیز برای آن ها در نظر گرفته شود. در کل انتخاب نوع پرورش به شرایط آب و هوایی وابسته است. مثلا اگر در شمال کشور هستید و زمین زیادی در اختیار شماست قطعا روش باز را انتخاب می کنید. برای سیستم جوجه کشی نیز می توانید از سیستم قدیمی یا با استفاده از سیستم های جدید مبتنی بر دستگاه، این کار را انجام دهید. در این طرح توجیهی ما بصورت کامل به مطالعه مالی و سرمایه گذاری پرورش شتر مرغ پرداخته ایم.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

عنوان فعالیت:

طرح توجیهی راه اندازی مزرعه پرورش شتر مرغ و فراوری مولد

ظرفیت: پرورش 700 شترمرغ در سال
مجری طرح: ——
محل اجرا: قابل اجرا در کلیه مناطق کشور
اشتغال طرح: 12نفر
سرمایه ثابت طرح: 3.112.860.000 تومان
سرمایه در گردش: 2.625.850.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 5.738.710.000 تومان
میزان زمین طرح: 4500 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز: 4.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 8 ساله
نقطه سر به سر: 26%
مدت برگشت سرمایه: 2.8 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 38.35%
تورم: 30%
سود سالیانه: 2.004.000.000 تومان

پرورش شتر مرغ در خانه

امروزه خیلی از افرادی که به ایجاد کسب و کار علاقمند هستند، متاسفانه از نظر مکان برای احداث کسب و کار، محروم می باشند و در جستجوی ایجاد یک شغل در خانه هستند. پرورش این حیوانات در خانه، سختی های فراوانی خواهد داشت. متاسفانه فقط این حیوانات را تا محدوده ی 4 ماهه میتوان در محیط حیاط خانه نگهداری کرد و بعد از آن این حیوانات نیاز به فضای زیادی دارند تا بتوانند به راحتی دویده و از مراتع بعنوان غذای اولیه خود استفاده کنند. اما شما می توانید جوجه های 1 روزه خریداری کرده و تا 4 ماهگی آن ها را در حیاط خانه خود بزرگ نموده و سپس با قیمت مناسبی به فروش برسانید. این نیز یکی از روشهای بسیار زیبا برای کسب و کار خانگی می تواند باشد. در برخی از روستاهای ایران نیز درآمد ساکنان از این راه تامین می گردد.

اما باز نگران نباشید، اگر شما طرح توجیهی خوبی برای طرح پرورش این حیوان داشته باشید، براحتی می توانید از سازمان منابع طبیعی، زمین برای نگهداری اخذ کنید. همچنین وام های خوبی نیز از طرف وزارت کشاورزی برای پرورش شتر مرغ در نظر گرفته شده است. در این طرح توجیهی ما تمام نیازهای شما به نگارش طرح را برآورده کرده و شما براحتی می توانید از این محصول برای نوشتن طرح توجیهی دلخواه خود استفاده کنید.

سود پرورش شتر مرغ

در این طرح توجیهی، بازگشت سرمایه برای پرورش شتر مرغ، 2 سال به دست آمده است. از نظر بازدهی می توان گفت که یکی از بهترین راه های کسب و کار است زیرا در هر سال، سود 50 درصدی به دست خواهید آورد. از طرفی رشد این حیوانات نیز بسیار سریع بوده و همچنین نیاز به اطلاعات تخصصی زیادی در پرورش آنها نیست. پس در نتیجه می توان آن را یکی از کسب و کارهای با سود معقول در نظر گرفت.

پرورش شترمرغ

سازگاری بالای شترمرغ با اکثر مناطق، یکی دیگر از ویژگی های جذاب برای پرورش آن محسوب می شود. در مناطق نیمه خشک با هزینه کم برای پرورش، می توان یک کسب و کار سود ده را آغاز نمود. بازار فروش گوشت آن نیز روز به روز در حال افزایش است. افزایش قیمت گوشت حیوانات اهلی از یک طرف و از طرفی افزایش آگاهی مردم در کنار ارزش غذایی بسیار بالای گوشت شتر مرغ، بازار آن را بسیار رقابتی کرده و از طرف دیگر، صادرات گوشت آن نیز از اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. همه اجزای این حیوان، قابل فروش است. پر، گوشت، تخم و حتی چربی های زیر پوست آن از بازار خوبی برخوردار می باشد. روغن شترمرغ در عطاری ها براحتی قابل فروش هستند چرا که برای کاهش درد مفاصل بسیار مناسب است. برای پرورش آن می توانید با استفاده از طرحی که در دست دارید، اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید. میزان وام دریافتی شما به طرح و همچنین بانک مورد نظر وابسته است. اگر طرح شما توجیه پذیر باشد، می توانید تا 85 درصد از سرمایه مورد نیاز خود را بصورت وام کم بهره دریافت نمایید.

مزرعه شترمرغ

مزایا و معایب پرورش شتر مرغ

این حیوانات، قدرت بالایی در تبدیل خوراکی ها به انرژی را دارند. از سرعت رشد بسیار خوبی برخوردار هستند و در عرض چند ماه می توانند رشد چشم گیری داشته باشند. از طول عمر خوبی برخوردار هستند و در مقابل بیماری های مربوط به پرندگان نیز مقاومت خوبی دارند. در بین سایر پرندگان، به دلیل سازگاری بسیار خوب با محیط از نظر پرورش، هزینه به مراتب پایینی دارند و همه این موارد از جمله مزایای پرورش این پرندگان محسوب می شوند. تنها معایبی که می توان برای آنها در نظر گرفت، فقط و فقط هزینه نسبتا بالای اولیه برای شروع است که آن را هم می توانید با طرح خوب و با استفاده از تسهیلات بانکی برطرف کنید. بعد از سپری کردن یک ماهگی این پرنده و بعد از آن با تغذیه مناسب، روزی 1 سانتی متر رشد خواهد کرد و در سن حدود 10-12 ماهگی قابل کشتار است و می توان آن را به کشتارگاه سپرد و گوشت و … آن را به فروش رساند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مزرعه پرورش شترمرغ پرواری و مولد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi