سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی راه اندازی مزرعه پرورش شترمرغ پرواری و مولد

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی و احداث مزرعه پرورش شترمرغ پرواری و مولد

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 0000000 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Ostrich Farming
قیمت دانلود :
88,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هزینه پرورش شترمرغ گوشتی

روش های زیادی برای پرورش شترمرغ وجود دارد. اگر به حیوانات بخصوص برای درآمدزایی علاقمند هستید، شتر مرغ انتخاب مناسبی می تواند باشد. اصلی ترین موضوع در پرورش حیوانات، بحث بیماری و مقاومت آنها در برابر انواع بیماری هاست. این حیوانات نسبت به سایر جانداران از مقاومت خوبی در برابر بیماری ها برخوردار هستند. بعنوان مثال در نظر بگیرید که شما بخواهید به شغل مرغداری بپردازید. در اینصورت باید هزینه های زیادی برای جلوگیری از بیماری های آنان بپردازید و این در حالی است که شتر مرغ ها نیاز به هزینه های گزاف برای جلوگیری از بیماری نخواهند داشت. در کل می توان پرورش شتر مرغ را به 3 دسته تقسیم کرد:

  1. روش باز
  2. روش بسته
  3. روش نیمه باز

همانطور که از اسم این نوع پرورش ها پیداست، در روش باز نیاز به زمین بزرگ احساس خواهد شد. اما در این روش شترمرغ ها از مراتع نیز بعنوان خوراکی می توانند استفاده کنند اما به هر دلیل باید غذاهای تکمیلی نیز برای آن ها در نظر گرفته شود. در کل انتخاب نوع پرورش به شرایط آب و هوایی وابسته است. مثلا اگر در شمال کشور هستید و زمین زیادی در اختیار شماست قطعا روش باز را انتخاب می کنید. برای سیستم جوجه کشی نیز می توانید از سیستم قدیمی یا با استفاده از سیستم های جدید مبتنی بر دستگاه، این کار را انجام دهید. در این طرح توجیهی ما بصورت کامل به مطالعه مالی و سرمایه گذاری پرورش شتر مرغ پرداخته ایم.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 13 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 120,284 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 116,455 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 3,829 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 51 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.0 سال
6 سود خالص 60,789 میلیون ریال
7 سود ناخالص 98,230 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 76,270 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 15,626 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 83,872 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 95,993 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 2,085 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 11,621 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,710 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 37,945 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 78,191 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 174,500 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 12,960 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 0 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 500 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 153 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 903 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 55 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 48 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 70 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 10,587 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 10,935 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 35 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 15,864 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 79,829 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 30 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 53 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 44 درصد

پرورش شتر مرغ در خانه

امروزه خیلی از افرادی که به ایجاد کسب و کار علاقمند هستند، متاسفانه از نظر مکان برای احداث کسب و کار، محروم می باشند و در جستجوی ایجاد یک شغل در خانه هستند. پرورش این حیوانات در خانه، سختی های فراوانی خواهد داشت. متاسفانه فقط این حیوانات را تا محدوده ی 4 ماهه میتوان در محیط حیاط خانه نگهداری کرد و بعد از آن این حیوانات نیاز به فضای زیادی دارند تا بتوانند به راحتی دویده و از مراتع بعنوان غذای اولیه خود استفاده کنند. اما شما می توانید جوجه های 1 روزه خریداری کرده و تا 4 ماهگی آن ها را در حیاط خانه خود بزرگ نموده و سپس با قیمت مناسبی به فروش برسانید. این نیز یکی از روشهای بسیار زیبا برای کسب و کار خانگی می تواند باشد. در برخی از روستاهای ایران نیز درآمد ساکنان از این راه تامین می گردد.

اما باز نگران نباشید، اگر شما طرح توجیهی خوبی برای طرح پرورش این حیوان داشته باشید، براحتی می توانید از سازمان منابع طبیعی، زمین برای نگهداری اخذ کنید. همچنین وام های خوبی نیز از طرف وزارت کشاورزی برای پرورش شتر مرغ در نظر گرفته شده است. در این طرح توجیهی ما تمام نیازهای شما به نگارش طرح را برآورده کرده و شما براحتی می توانید از این محصول برای نوشتن طرح توجیهی دلخواه خود استفاده کنید.

سود پرورش شتر مرغ

در این طرح توجیهی، بازگشت سرمایه برای پرورش شتر مرغ، 2 سال به دست آمده است. از نظر بازدهی می توان گفت که یکی از بهترین راه های کسب و کار است زیرا در هر سال، سود 50 درصدی به دست خواهید آورد. از طرفی رشد این حیوانات نیز بسیار سریع بوده و همچنین نیاز به اطلاعات تخصصی زیادی در پرورش آنها نیست. پس در نتیجه می توان آن را یکی از کسب و کارهای با سود معقول در نظر گرفت.

پرورش شترمرغ

سازگاری بالای شترمرغ با اکثر مناطق، یکی دیگر از ویژگی های جذاب برای پرورش آن محسوب می شود. در مناطق نیمه خشک با هزینه کم برای پرورش، می توان یک کسب و کار سود ده را آغاز نمود. بازار فروش گوشت آن نیز روز به روز در حال افزایش است. افزایش قیمت گوشت حیوانات اهلی از یک طرف و از طرفی افزایش آگاهی مردم در کنار ارزش غذایی بسیار بالای گوشت شتر مرغ، بازار آن را بسیار رقابتی کرده و از طرف دیگر، صادرات گوشت آن نیز از اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. همه اجزای این حیوان، قابل فروش است. پر، گوشت، تخم و حتی چربی های زیر پوست آن از بازار خوبی برخوردار می باشد. روغن شترمرغ در عطاری ها براحتی قابل فروش هستند چرا که برای کاهش درد مفاصل بسیار مناسب است. برای پرورش آن می توانید با استفاده از طرحی که در دست دارید، اقدام به اخذ تسهیلات بانکی نمایید. میزان وام دریافتی شما به طرح و همچنین بانک مورد نظر وابسته است. اگر طرح شما توجیه پذیر باشد، می توانید تا 85 درصد از سرمایه مورد نیاز خود را بصورت وام کم بهره دریافت نمایید.

مزرعه شترمرغ

مزایا و معایب پرورش شتر مرغ

این حیوانات، قدرت بالایی در تبدیل خوراکی ها به انرژی را دارند. از سرعت رشد بسیار خوبی برخوردار هستند و در عرض چند ماه می توانند رشد چشم گیری داشته باشند. از طول عمر خوبی برخوردار هستند و در مقابل بیماری های مربوط به پرندگان نیز مقاومت خوبی دارند. در بین سایر پرندگان، به دلیل سازگاری بسیار خوب با محیط از نظر پرورش، هزینه به مراتب پایینی دارند و همه این موارد از جمله مزایای پرورش این پرندگان محسوب می شوند. تنها معایبی که می توان برای آنها در نظر گرفت، فقط و فقط هزینه نسبتا بالای اولیه برای شروع است که آن را هم می توانید با طرح خوب و با استفاده از تسهیلات بانکی برطرف کنید. بعد از سپری کردن یک ماهگی این پرنده و بعد از آن با تغذیه مناسب، روزی 1 سانتی متر رشد خواهد کرد و در سن حدود 10-12 ماهگی قابل کشتار است و می توان آن را به کشتارگاه سپرد و گوشت و … آن را به فروش رساند.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی پرورش شتر مرغ شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح شتر مرغ – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز طرح شتر مرغ – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح شتر مرغ محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح شتر مرغ – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح شتر مرغ محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح شتر مرغ پرواری – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح شتر مرغ – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح شتر مرغ – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی راه اندازی مزرعه پرورش شترمرغ پرواری و مولد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi