سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ پرورش پسته به مساحت 10 هکتار

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ پرورش پسته به مساحت 10 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
pistachio
قیمت دانلود :
243,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

پسته، (Pistacia vera)، که درخت کوچکی از خانواده بادام هندی (Anacardiaceae) و دانه های خوراکی آن است، در زمین های خشک در آب و هوای گرم یا معتدل رشد می کند. اعتقاد بر این است که درخت پسته، بومی ایران است. این درخت به میزان گسترده ای از افغانستان تا منطقه مدیترانه و در کالیفرنیا کشت می شود. مغز دانه ها را می توان به صورت تازه یا بو داده مصرف کرد و معمولاً در انواع دسرها از جمله باقلوا، حلوا و بستنی استفاده می شود. همچنین برای رنگ آمیزی سبز مایل به زرد در شیرینی ها استفاده می شود. دانه های آن، سرشار از پروتئین، چربی، فیبر غذایی و ویتامین B6 هستند.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 37 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 19,553 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 19,010 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 543 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 44 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.3 سال
6 سود خالص 8,506 میلیون ریال
7 سود ناخالص 20,189 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 3,811 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 8,594 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 18,527 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 19,707 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 352 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 1,011 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 2,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 6,952 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 6,514 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 24,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 6,081 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 18 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 130 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 6,571 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 82 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 77 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 95 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,056 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 1,086 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 35 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,333 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 11,074 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 28 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 47 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 40 درصد

پسته، که عضوی از خانواده بادام هندی است، درخت کوچکی است که منشا آن آسیای مرکزی و خاورمیانه است. این درخت دانه هایی تولید می کند که مصرف گسترده ای به عنوان غذا دارد.

Pistacia vera اغلب با گونه های دیگر در جنس Pistacia که به نام پسته نیز شناخته می شوند، اشتباه گرفته می شود. این گونه های دیگر را می توان از نظر توزیع جغرافیایی آنها (در طبیعت) و دانه های آنها که بسیار کوچکتر هستند و پوسته نرمی دارند، متمایز کرد.

درخت پسته، درختی است خزان پذیر، با عمر طولانی و کند رشد که ارتفاع آن به 20-33 فوت (6-10 متر) می رسد. درخت پسته درختی دوپایه است. به این معنی که یک درخت پسته می تواند فقط گل های نر (به این درختان درخت پسته نر گفته می شود) یا گل ماده (درختان پسته ماده) داشته باشد. برای میوه دهی، گرده درختان نر باید از طریق باد به درختان ماده منتقل شود. فقط درختان ماده میوه می دهند. در نتیجه، اگر بخواهیم میوه ها را برداشت کنیم، باید در مرکز هر 9 درخت پسته ماده، 1 درخت پسته نر قرار دهیم. درختان پسته نر به راحتی توسط هر کسی قابل تشخیص است، زیرا معمولاً بلندتر و بسیار قوی تر از درختان ماده هستند.

پسته از خانواده Anacardiaceae است. جنس پسته شامل 11 گونه است، اما Pistacia vera درخت پسته اهلی است که در سراسر جهان رشد می کند. درخت پسته احتمالاً از آسیای میانه نشات گرفته باشد، جایی که در آن هزاران درخت در کشورهایی همچون ایران و افغانستان، یافت می شود. امروزه این درخت، در مناطقی مانند آمریکا (کالیفرنیا)، لبنان، سوریه، ایران، هند، ترکیه، اروپای جنوبی و سایر کشورهای آسیایی و آفریقایی که دارای آب و هوای گرم و خشک هستند، کشت می شود.

باغ پرورش پسته

درخت پسته عمری طولانی دارد و ممکن است بتواند تا 300 سال عمر کند. این درختان در باغ کاشته می شوند و تقریباً هفت تا ده سال طول می کشد تا به تولید قابل توجهی برسند. تولید پسته، متناوب یا دوسالانه است، به این معنی که برداشت در سال های متناوب سنگین تر است. اوج تولید حدود 20 سال است. معمولاً درختان را به اندازه هرس می کنند تا برداشت آسان تر شود. یک درخت نر به اندازه 8 تا 12 درخت ماده شفت دار گرده تولید می کند. برداشت آن اغلب با استفاده از تجهیزاتی برای تکان دادن شفت از درخت انجام می شود. پسته ها پس از پوست کندن و خشک شدن، بر اساس پوسته دهان باز (خندان بودن) و دهان بسته، دسته بندی می شوند و سپس توسط دستگاه های مخصوص، برشته یا فرآوری می شوند تا مغز پسته تولید شود.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی پسته ۱۰ هکتاری شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح مزرعه پسته – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ پسته – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح پسته – ارزش محصولات توليد شده (پسته خشک سورت شده) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح مزرعه پسته محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی طرح باغ پسته – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ پرورش پسته به مساحت 10 هکتار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi