سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث مزرعه سیب زمینی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی مزرعه پرورش سیب زمینی به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
Potato
قیمت دانلود :
188,700 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

سیب زمینی یکی از محصولات پرمتقاضی در بازارهای بین المللی و مخصوصا در ایران می باشد. لیست غذاهای زیادی را می توان نام برد که ایرانیان برای تهیه آنها از سیب زمینی استفاده می کنند. با در نظر گرفتن تقاضای یک محصول در بازار، می توان متوجه سودآور بودن آن شد. در این راستا، این طرح توجیهی با هدف بررسی نحوه راه اندازی یک مزرعه سیب زمینی، توسط کارشناسان حوزه کشاورزی، نگارش و تهیه شده است. هدف از تهیه این طرح توجیهی، بررسی میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای این طرح، هزینه های اولیه مربوط به کاشت، داشت و برداشت سیب زمینی و نهایتا برآورد سودآوری و مدت بازگشت سرمایه در این محصول بوده است.

هر کسب و کاری، اصول سرمایه گذاری خاص خود را می طلبد. در این راستا، یک سرمایه گذاری اصولی و دقیق در زمینه پرورش سیب زمینی و همچنین عرضه اصولی آن به بازار، می تواند روش مناسبی برای سودآوری کلان برای سرمایه گذاران آن تلقی گردد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 25 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 10,775 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 10,511 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 265 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 51 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 2.0 سال
6 سود خالص 5,446 میلیون ریال
7 سود ناخالص 10,864 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 2,886 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 3,463 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 9,831 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 10,570 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 197 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 570 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 1,600 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 1,692 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 4,028 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 13,750 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 2,465 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 6 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 97 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 2,398 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 77 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 72 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 91 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 1,752 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 1,796 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 40 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 2,292 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 7,887 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 38 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 56 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 47 درصد

هزینه کاشت سیب زمینی

شروع هر کسب و کاری مخصوصا در حوزه کشاورزی، نیازمند داشتن یک سرمایه اولیه خواهد بود. در مورد پرورش سیب زمینی، مطمئنا اولین هزینه مربوط به خریداری و یا اجاره زمین می باشد. مطمئنا داشتن مساحت کشت بیشتر مساوی با سودآوری بیشتر خواهد بود. باید در نظر داشت که در این طرح توجیهی، مساحت خاصی برای راه اندازی این نوع مزرعه، در نظر گرفته شده است. با این حال تمامی این ورودی ها یعنی مساحت زیر کشت، نوع تجهیزات، نحوه آبیاری و … می توانند با توجه به نیازهای سرمایه گذار، قابل تغییر باشند.

مهمترین هزینه ای که در ابتدای شروع کار با آن مواجه خواهید بود، تهیه زمین مورد نیاز می باشد. مطمئنا راه اندازی این کسب و کار نیازی به داشتن زمینه های گران قیمت ندارد و مطمئنا زمین مناسبی را در مناطق روستایی پیدا خواهید کرد. هزینه های دیگر نیز مربوط به خریداری تجهیزات کشاورزی، خریداری بذر، کود، تامین آب و … خواهد بود. برای مساحت های کشت بیشتر، نیاز به منابع انسانی نیز خواهد بود. تمامی این هزینه ها به صورت دقیق در این طرح توجیهی، مشخص شده اند و هزینه تمامی آنها به صورت به روز، استخراج گردیده است.

سیب زمینی

روش کاشت سیب زمینی

در ابتدای این بحث بهتر است تا به بحث آموزش و تجربه اشاره کنیم. شاید همه چیز روی کاغذ خیلی ساده و قابل دسترس به نظر برسد، این چیزها شامل هزینه ها، نحوه کار، برداشت، عرضه به بازار و … هستند. با این حال در صورتی که تمایل به ورود جدی به این کسب و کار دارید و تمایل دارید تا ظرفیت تولید بالایی را تجربه نمایید، بهتر است تا هزینه کمی را نیز صرف شرکت در کلاس های آموزشی کنید. همچنین کسب تجربه به واسطه مشاوره با کشاورزان کهنه کار در این حوزه نیز بسیار مفید خواهد بود.

در مورد فاصله گذاری کشت باید عنوان کرد که هر کدام از ردیف ها بهتر است تا حدود 60 الی 70 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند و در هر ردیف نیز، غده سیب زمینی ها با فاصله 20 الی 30 سانتی متری و در عمق 10 سانتیمتری قرار گیرند. لازم به ذکر است که انتخاب بذر در این زمینه نیز بسیار مهم خواهد بود. در مورد انتخاب نوع بذر که بسیار مهم می باشد، بهتر است تا شرایط آب و هوایی منطقه خود را در نظر داشته باشید و در صورت نیاز نیز با کارشناسان اداره جهاد کشاورزی منطقه خود مشورت کنید.

نحوه کوددهی نیز بسیار مهم می باشد و در این بین، حدود 20 تن کود دامی، 300 کیلوگرم کود اوره و 200 کیلوگرم کود فسفات آمونیوم، توصیه می شود. لازم به یادآوری است که باید در مرحله داشت، کاملا مراقب آفات و بیماری ها باشید و علف های هرز را نیز کاملا کنترل نمایید.

مزرعه سیب زمینی

درآمد حاصل از پرورش سیب زمینی

با نگاهی به آمارها و محاسبات انجام شده در این بیزینس پلن و همچنین بررسی میزان تقاضای این محصول در بازار، می توان متوجه سودآوری بالای پرورش سیب زمینی شد. سیب زمینی، یک محصول پرمصرف بوده و در سبد غذایی مردم نیز به وفور یافت می شود و همچنین مزایای تغذیه ای بالایی نیز دارد. با در نظر گرفتن این موضوع می توان متوجه شد که ایده خوبی است که می توان اقدام به پیاده سازی آن کرد و در این راستا، کشاورزان زیادی در داخل کشور، اقدام به پرورش سیب زمینی می کنند. این کسب و کار کشاورزی را می توان در هر مساحت زیر کشت، انجام داد، با این حال توصیه کارشناسان این حوزه برای کارآفرینانی که علاقه مند به این حوزه هستند این است که کار را در مساحت های کمتر شروع نمایند؛ چرا که مطمئنا تجارب زیادی وجود دارد که در هیچ کلاس آموزشی و توسط هیچ کشاورزی نمی توان آنها را فرا گرفت. با این حال، محاسبات سود مربوط به این کسب و کار در حالات بدبینانه و خوش بینانه با در نظر گرفتن مساحت زمین و همچنین میزان سرمایه گذاری اولیه، انجام شده و در این طرح توجیهی به آن اشاره گردیده است.

در صورتی که بتوانید محصولات با کیفیتی تولید کرده و به واسطه این موضوع، بازارهای صادراتی و بین المللی را نیز هدف قرار دهید، مطمئنا سودآوری خوبی را تجربه خواهید کرد. همچنین اگر بتوانید محصولات خود را مستقیما از مزرعه به بازار هدف وارد نمایید، سودآوری بیشتری خواهید داشت.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی مزرعه سیب زمینی ۵ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح توجیهی سیب زمینی – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح سیب زمینی محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح توجیهی سیب زمینی – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح سیب رمینی محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح سیب زمینی – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح توجیهی سیب زمینی – ارزش محصولات توليد شده (سیب زمینی) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث مزرعه سیب زمینی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi