سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز هلندی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز هلندی به مساحت 5000 متر

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 38 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 38 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
dutch rose
قیمت دانلود :
197,700 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هدف از نگارش این طرح توجیهی، بررسی راهکارهای احداث یک گلخانه هیدروپونیک برای پرورش گل رز هلندی می باشد که تمرکز اصلی آن نیز بررسی روش های اصولی سرمایه گذاری و نیز آشنایی سرمایه گذاران طرح با میزان سرمایه اولیه مورد نیاز و نهایتا نیز برآوردی از سودآوری نهایی طرح می باشد. در طرح توجیهی احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز هلندی، تمامی هزینه های مورد نیاز به صورت دقیق بررسی و استعلام شده اند و در محاسبات طرح نیز وارد گردیده اند. لازم به توضیح است که این بیزینس پلن می تواند پیش نیازهای اصولی ورود به این کسب و کار را به کارآفرینان این حوزه آموزش دهد و چشم انداز خوبی از آینده طرح نیز در اختیار آنها قرار دهد.

روش کاشت در گلخانه های هیدروپونیک، یکی از دستاوردهای نوین در عرصه کشاورزی محسوب می گردد. در این روش، گیاهان در بستری از خاک، کاشته نمی شوند بلکه در بستری از آب غنی شده با مواد مغذی پرورش می یابند که این روش می تواند امکان پرورش دادن در تمام طول سال را فراهم کند و همچنین کیفیت محصول نهایی نیز تا حد زیادی، بهتر گردد. در این طرح توجیهی نیز از این روش کاشت برای پرورش گل های رز هلندی استفاده گردیده است.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 27 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 71,034 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 70,053 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 981 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 33 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.0 سال
6 سود خالص 23,728 میلیون ریال
7 سود ناخالص 48,938 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 6,062 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 16,367 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 44,904 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 47,728 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 1,069 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 2,656 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 51,480 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 330 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 10,947 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 55,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 11,785 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 13 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 141 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 11,722 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 87 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 82 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 63 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 5,389 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 5,464 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 43 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 4,231 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 24,211 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 24 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 37 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 31 درصد

درآمد گلخانه گل رز هلندی

یکی از اصلی ترین سوالاتی که سرمایه گذاران قبل از شروع کسب و کار به دنبال آن هستند، داشتن برآوردی از میزان درآمد و سودآوری نهایی طرح می باشد. آشنایی با میزان درآمد نهایی یک گلخانه رز هلندی می تواند معیار خوبی برای سرمایه گذاران در تصمیم گیری هایشان باشد. راه اندازی گلخانه گل رز هلندی می تواند یکی از زیباترین کسب و کارهایی باشد که می توانید شروع کنید؛ البته روش به کارگیری روش هیدروپونیک نیز علیرغم هزینه هایی که دارد، می تواند کیفیت و کمیت محصول تولیدی نهایی شما را تا حد زیادی افزایش دهد که متعاقبا این موضوع روی درآمد نهایی طرح نیز تاثیرگذار است.

برآورد سودآوری نهایی این طرح بستگی به متغیرهای اولیه مانند وسعت گلخانه، تعداد گل های پرورش داده شده، نوع تجهیزات گلخانه، بازار هدف و … دارد. البته باید عنوان کرد که این ایده اقتصادی را می توان در ظرفیت های مختلفی شروع کرد. حتی شاید پرورش گل رز هلندی در محیط خانه نیز در صورتی که امکانات مورد نظر را داشته باشید، ایده جالبی باشد. شروع کسب و کار از ظرفیت های کمتر باعث خواهد شد تا علاوه بر کاهش ریسک، تجربیات خوبی را نیز برای راه اندازی یک گلخانه وسیع تر به دست آورید.

گلخانه رز هلندی

هزینه احداث گلخانه گل رز هلندی

تهیه و مطالعه یک طرح توجیهی دقیق قبل از شروع کسب و کار می تواند فواید زیادی برای کارآفرینان داشته باشد. از جمله اینکه به واسطه مطالعه طرح توجیهی، می توانید با هزینه های دقیق شروع یک کسب و کار آشنا شوید و تصمیمات خود را در زمینه نحوه تامین سرمایه اولیه اتخاذ کرده و روش های سرمایه گذاری اصولی تری را به کار گیرید. همچنین این طررح توجیهی می تواند نقشه راهی برای کارآفرینان باشد تا آشنایی بیشتری نیز با چشم اندازهای آتی طرح به دست آورند. لازم به توضیح است که در این بیزینس پلن، محاسبات بر مبنای مطالعات دقیق بازار انجام شده است. این مطالعات بازاری حاکی از افزایش تقاضای بازار برای این محصولات در طی چند سال گذشته بوده اند. کارآفرینان با بررسی این افزایش تقاضا برای گل های رز هلندی، تصمیم به استفاده از روش های نوآورانه تری گرفته اند که یکی از بهینه ترین روش ها در این زمینه، راه اندازی گلخانه به روش هیدروپونیک می باشد. گلخانه های هیدروپونیک، هزینه های خاص خود را دارند که تمام آنها به همراه جزئیات کامل در این طرح توجیهی، ارائه گردیده اند.

یکی از اولین هزینه هایی که کارآفرینان با آن مواجه خواهند بود، خریداری یا اجاره یک زمین مناسب می باشد. می توان متراژها و مساحت های گوناگونی را برای این طرح امتحان نمود. به عنوان مثال می توان گلخانه را در متراژهای 1000 متری، 3000 متری و یا 5000 متری احداث کرد که مطمئنا تمامی آنها، محاسبات جداگانه ای را برای خود دارند. همانطور که ذکر شد، گلخانه های دارای مساحت های کمتر، سودآوری معقولی را به همراه نخواهند داشت و فقط می توانند در کسب تجربه کارآفرینان مفید باشند. با این حال مساحت های بیشتر مانند 5000 متر می تواند درآمد معقولی را به همراه داشته باشد که مطئنا توجیه پذیری اقتصادی نیز دارد.

از جمله هزینه های دیگر طرح نیز باید به خریداری ابزارآلات و تجهیزات اولیه اشاره نمود. این موارد شامل احداث گلخانه، نصب پوشش ها، ایجاد تهویه مناسب، خریداری سیستم های حرارتی و برودتی، نورپردازی، سایه اندازی، نصب تاسیسات مربوط به شبکه آبیاری و … می باشند. لازم به توضیح است که تمامی این موارد به صورت دقیق در این طرح توجیهی مورد بررسی قرار گرفته اند و هزینه های مربوط به خریداری، راه اندازی و همچنین تعمیرات و نگهداری آنها نیز در نظر گرفته شده است.

رز هلندی

در این طرح توجیهی، تلاش شده تا کلیات مربوط به راه اندازی یک گلخانه گل رز هلندی به روش هیدروپونیک، ارائه گردد. مطمئنا ارائه این طرح توجیهی به ادارات و سازمان های مربوطه می تواند شما را در فرآیند اخذ مجوزهای ضروری، کمک کند. همچنین سرمایه گذارانی که به دنبال اخذ وام و تسهیلات هستند نیز می توانند از این طرح توجیهی استفاده نمایند.

با نگاهی به آمارهای ارائه شده در این طرح و نیز بررسی بازار، متوجه سودآور بودن این طرح اقتصادی می شویم، با این حال کسب آموزش و تجربه در هر کاری، باید یکی از اولویت های اولیه برای کارآفرینان و علاقه مندان باشد. به عنوان مثال در زمینه راه اندازی گلخانه برای پرورش رز هلندی، اگر آشنایی خوبی با نحوه مقابله به آفات و بیماری ها نداشته باشید، مطمئنا با زیان زیادی مواجه خواهید شد. با این حال، روش هیدروپونیک با توجه به خصوصیاتی که دارد، می تواند تا حد چشم گیری باعث کاهش این آلودگی ها شده و نهایتا کیفیت محصول نیز بهبود یابد. در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری زیاد در این حوزه دارید، بهتر است تا آموزش های اصولی مربوط به این حوزه کشاورزی را از نهادهای معتبر دریافت نمایید و در صورتی که امکانات کافی را نیز دارید، در ابتدا یک محیط گلخانه ای کوچک در منزل را راه اندازی کنید و تجربیات خوبی را به دست آورید و نهایتا وارد سرمایه گذاری در ظرفیت های بیشتر شوید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی احداث گلخانه توت فرنگی شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح توجیهی گلخانه توت فرنگی – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح توجیهی گلخانه توت فرنگی – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح گلخانه توت فرنگی – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح احداث گلخانه توت فرنگی – ارزش محصولات توليد شده (توت فرنگی) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث گلخانه هیدروپونیک گل رز هلندی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi