سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث باغ نارنگی

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن احداث باغ نارنگی به مساحت 5 هکتار

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
tangerine garden
قیمت دانلود :
189,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

احداث باغ نارنگی در استان هایی که دارای رطوبت نسبتا خوبی است، مقرون به صرفه بوده و می تواند درآمدی خوبی را نصیب کشاورزان آن منطقه کند. از طرف دیگر در کشور ما در مناطق جنوب، باغ هایی که به پرورش درخت نارنگی پرداخته اند از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار بوده و توانسته اند در صادرات این محصول به طور چشم گیری سود کسب کنند. در این طرح به صورت صفر تا صد به مطالعه ی مالی و علمی (اقتصادی) باغ نارنگی به متراژ 5 هکتار پرداخته ایم. همه ی داده ها و خروجی ها توسط نرم افزار کامفار ارائه گردیده و شما می توانید برای اخذ تسهیلات از این طرح توجیهی استفاده نمایید. در زیر خلاصه جدول طرح توجیهی باغ نارنگی را می بینید که تمام اطلاعات مهم و مورد نیاز برای یک کسب و کار را به طور خلاصه درج کرده ایم که البته با جزئیات بیشتر در خود طرح موجود است که بعد از دانلود می توانید مطالعه نمایید.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 33 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 16,400 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 16,055 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 346 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 31 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.2 سال
6 سود خالص 5,162 میلیون ریال
7 سود ناخالص 11,800 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 3,201 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 4,703 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 10,381 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 11,412 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 303 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 863 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 2,325 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 6,137 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 4,712 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 2,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 15,000 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 3,351 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 8 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 84 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 3,108 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 76 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 69 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 63 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 2,007 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 2,050 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 34 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 1,875 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 4,285 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 15 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 32 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 26 درصد

سود باغ نارنگی

هر کسی که دنبال کسب و کار باشد اولین سوالی که به ذهنش می رسد و تا زمانی که به درستی به آن پاسخ نداده باشد نمی تواند در کسب و کار خود موفق باشد این است که این کسب و کاری که می خواهم شروع کنم، آیا سود ده هست یا نه؟ اگر سود ده است، آیا سودی که عاید من می شود از نرخ تنزیل بیشتر است و چقدر بیشتر است؟ نرخ تنزیل در حقیقت همان نرخ سود بانک است که شما بدون ریسک، پولی را در بانک سرمایه گذاری می کنید و ماهانه بدون هیچ استرس و بازاریابی، سود کسب می کنید. خب طبیعتاً هر کسی که می خواهد کسب و کاری راه اندازی کند باید سودی که عایدش می شود از این نرخ بیشتر باشد. به جرات می توان گفت که احداث باغ نارنگی از پرسودترین کسب و کارهاست چرا که در هر هکتار سالانه 70 تن نارنگی می توانید برداشت کنید. این مهمترین دلیل برای بالا بودن سود در این کسب و کار است. هدف این طرح و یا نگارش و مطالعه فنی و اقتصادی این طرح، این است که شما برای اخذ تسهیلات به مشکل بر نخورید و به راحتی بتوانید اگر زمینی در مکان مناسب کشور دارید، برای اخذ وام جهت احداث باغ نارنگی اقدام کنید. همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، بازگشت سرمایه این طرح، 3.2 سال است و این برای یک کسب و کار در حوزه کشاورزی، فوق العاده می باشد. از طرفی نارنگی یکی از میوه های پرطرفدار در کشور ما بوده و مطمئنا در بازاریابی آن، به مشکل برنخواهید خورد. اگر محصولات شما دارای کیفیت مناسبی باشند نیز، کشور ترکیه و روسیه بهترین مقصد برای فروش محصولات شما خواهد بود. میزان سرمایه مورد نیاز و همه مسائل به طور کامل در این طرح گنجانده شده است. به شما اطمینان می دهیم که اگر به صورت اصولی اقدام به شروع این کسب و کار کنید، بیشترین سود را خواهید برد. این طرح مسیر موفقیت شما را هموار خواهد کرد.

درخت نارنگی

تجهیزات مورد نیاز برای احداث باغ نارنگی

هر محصول کشاورزی که شما بخواهید پرورش دهید، بالطبع نیازمند برخی تجهیزات خاص خواهد بود. در این مورد نارنگی نیازمند سم پاش، شن کش و وانت یا نیسان می باشد و در بین سایر درختان نیازمند تجهیزات کمتری است و هزینه مربوط به تجهیزات پایین تری دارد. در سرفصل های این طرح توجیهی به جزئیات مربوط به تجهیزات و هزینه آن ها پرداخته شده است.

میوه نارنگی

در حالت کلی سایت فراپلن با ارائه طرح های توجیهی، صرفاً در صدد این است که دید مربوط به سرمایه گذاران در بخش های مختلف کشاورزی و صنعتی و … را وسیع تر کرده و از زاویه دیگری به موضوع بپردازد. در حقیقت ما با مطالعه مالی یا به زبانی دیگر، مطالعه حساب و کتاب، شما را راهنمایی می کنیم تا دید درستی قبل از شروع سرمایه گذاری داشته باشید و اگر بخواهید برای اخذ تسهیلات نیز اقدام کنید، همه موارد و سرفصل های مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهیم. در حقیقت شما برای اخذ مجوز از جهاد کشاورزی نیاز دارید تا مطالعه مالی بر روی طرح خود داشته باشید و این مطالعه را ما در اختیار شما قرار می دهیم. این طرح بسیار حرفه ای بوده و هیچ مشکلی از بابت مطالعه مالی نداشته و هیچ نهادی نمی تواند ایراد مطالعات مالی برای آن داشته باشد.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی احداث باغ نارنگی ۵ هکتار شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح باغ نارنگی – زمین – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح باغ نارنگی محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح باغ نارنگی – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح باغ نارنگی محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح باغ نارنگی – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح باغ نارنگی – ارزش محصولات توليد شده (نارنگی) متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری – محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی باغ نارنگی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث باغ نارنگی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi