سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث گلخانه زعفران

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی گلخانه زعفران

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 14 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 14 سال تهیه : 1403
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
saffron
قیمت دانلود :
249,000 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هدف از تهیه این طرح توجیهی، بررسی هزینه های راه اندازی یک گلخانه زعفران به همراه برآورد سودآوری نهایی این طرح بوده است. به واسطه مطالعه این طرح توجیهی، علاوه بر مواردی همچون هزینه و سود، با موارد دیگری همچون پیش نیازهای شروع این کسب و کار، آموزش کاشت و برداشت، به حداکثر رسانی ظرفیت تولید نهایی و … نیز آشنا خواهید شد. این طرح توجیهی برای سرمایه گذاران می تواند دستورالعمل قابل اعتمادی قبل از شروع به کار باشد چرا که با نشان دادن راه و روش ورود به این حوزه کشاورزی و همچنین ترسیم مسیر دقیق و برنامه ریزی شده، می تواند مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر سازد.

این طرح توجیهی در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

گلخانه زعفران

لازم به ذکر است که ارائه این طرح توجیهی به نهادهای مرتبط می تواند فرآیند اخذ مجوزهای قانونی کسب و کار را نیز سرعت بخشد. به واسطه تهیه و ارائه این طرح به بانک ها و موسسات مالی می توان درخواست دریافت وام و تسهیلات بانکی نیز کرد که برای تامین سرمایه اولیه کار می تواند بسیار مفید باشد.

جدول زیر ارائه گزارشی از برآورد مالی و اعتباری یک گلخانه زعفران (با احتساب مالکیت زمین، در یکی از شهر های شمالی ایران با 350 متر زمین گلخانه و 100 متر ویلا در جنب آن) است:

عنوان فعالیت: احداث گلخانه زعفران
ظرفیت: برداشت 22 کیلوگرم زعفران در سال
اشتغال طرح: 4 نفر
سرمایه ثابت طرح: 1.583.660.000 تومان
سرمایه در گردش: 87.365.000 تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 1.671.028.500تومان
میزان زمین طرح: 450 مترمربع
میزان تسهیلات مورد نیاز:  1.000.000.000 تومان
نوع تسهیلات: وام 10 ساله
نقطه سر به سر: 17%
مدت برگشت سرمایه: 1.1 سال
نرخ بازدهی سرمایه: 88.25%
تورم: 15%
سود سالیانه: 1.490.000.000 (قبل از کسر مبلغ اقساط!)

البته بدیهی است که شرایط اقتصادی کشور تحت تاثیر نوسانات ارزی و تحریم ها، همیشه در حال نوسان است و به تبع هزینه ها و قیمت ها نیز تغییر می کنند، لذا لازم به ذکراست شما سرمایه گذار و کارآفرین عزیز می توانید با اطلاعات سلیقه ای مد نظر و اعلام جزییات مالی خود برای این پروژه یا پروژه های دیگرتان از طریق ثبت سفارش طرح های کشاورزی اقدام به برآورد مالی و اعتباری کسب و کار خود کرده و قبل از اجرایی سازی پروژه خویش چشم اندازی دقیق از جریانات نقدی طرح تان داشته باشید، آگاهی که با در دست داشتن آن می توانید اقدام به مراجعه به مراکز دولتی و اخذ تسهیلات بانکی نمایید!

اگر شما هم از علاقه مندان به شرروع کسب و کار کاشت زعفران گلخانه ای هستید، مطمئنا سوالات زیادی در ذهن دارید و تمایل دارید تا بخش زیادی از سوالات خود را در یک سند واحد دریافت نمایید. بیزینس پلن راه اندازی گلخانه زعفران، با ارائه تمامی جنبه های مورد نیاز برای شروع این کسب و کار، می تواند بسیار مفید باشد. همچنین از جمله سوالاتی که سرمایه گذاران قبل از شروع تقریبا هر کسب و کاری می پرسند، می توان به مواردی همچون میزان دقیق سرمایه اولیه برای شروع، برآورد سودآوری نهایی، مدت بازگشت سرمایه و … اشاره نمود. در مورد پرورش زعفران باید به سوالاتی همچون تعداد برداشت سالانه، توجیه پذیری اقتصادی این کسب و کار، روش های مختلف و بهینه کاشت، حداقل مساحت مورد نیاز برای کاشت زعفران و … پاسخ داد که البته مطالعه این بیزینس پلن می تواند پاسخ بسیاری از این سوالات را در اختیار شما قرار دهد.

راه اندازی گلخانه زعفران

کشت زعفران در گلخانه

کشت گلخانه ای محصولات مختلف، مزایای بسیاری را در چند دهه گذشته به همراه داشته و این روش توانسته تا تقاضای بازار را در فصول مختلف، برطرف نموده و از سوی دیگر، سودآوری اقتصادی خوبی را برای سرمایه گذاران آن به همراه داشته باشد. گلخانه ها به واسطه ایجاد محیطی قابل کنترل از نظر دما، رطوبت، میزان تابش خورشید و … می توانند محیط ایده آل برای پرورش بسیاری از میوه ها، صیفی جات و سبزی جات را به وجود آورند. در این بین، در مورد کاشت زعفران نیز داشتن محیطی با نور، دما و رطوبت کنترل شده، بسیار مهم می باشد. گیاهان زعفران بهتر است تا به صورت مستقیم در معرض آب قرار نگیرند و در این راستا، می توان با کشت گلخانه ای، آب مورد نیاز آنها را از طریق رطوبت و با استفاده از دستگاه های اتوماتیک رطوبت ساز تامین نمود.

کشاورزان این حوزه در ایران در چند سال گذشته توانسته اند تا حتی برداشت سالیانه سه تا پنج کیلو زعفران را نیز در سال های اولیه احداث گلخانه، تجربه نمایند که با توجه به قیمت بالای این محصول در بازار، سودآوری بسیار بالا و معقولی محسوب می گردد. البته رسیدن به این هدف، زیاد هم دور از انتظار نیست و فقط کافی است تا آموزش های اصولی مربوط به این کسب و کار را دریافت نمایید.

کسب تجربه در هر شغلی، بسیار مهم است ولی کسب برخی تجربه ها می تواند به قیمت از دست رفتن سرمایه و زمان منجر شود. تهیه طرح های توجیهی با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای اولیه مانند سرمایه و … انجام می شوند و در این بین با در نظر گرفتن مطالعات دقیق بازاری و همچنین تجربیات سال های گذشته، می توان مسیر دقیقی را برای کارآفرینان جدید ترسیم نمود.

کشت زعفران در گلخانه، مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به کاهش ریسک برداشت اشاره کرد. همچنین در این روش، آب کمتری نیز استفاده می شود و کیفیت محصول نهایی نیز بسیار بهتر خواهد بود. در صورتی که بتوانید محصول با کیفیتی را تولید کنید، مطمئنا به فکر ورود به بازارهای بین المللی و صادراتی نیز خواهید بود، چرا که این محصول، بازار خوبی در کشورهای مختلف دارد. در این زمینه، بهتر است تا یک کارگاه بسته بندی مدرن نیز در کنار گلخانه داشته باشید. یک بسته بندی خوب، علاوه بر اینکه محافظ محصول بوده و باعث شکیل تر جلوه دادن آن می شود، معرف کار شما نیز خواهد بود و مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار شما سوق خواهد داد. در این راستا بهتر است تا طرح توجیهی احداث کارگاه بسته بندی زعفران را نیز مطالعه نمایید.

گلخانه زعفران

هزینه کشت و میزان برداشت زعفران گلخانه ای

زعفران به عنوان گران ترین زعفران جهان، کاربردهای فراوانی در تهیه انواع غذاها و نوشیدنی ها دارد و می تواند رنگ و بوی خاصی را برای آنها به ارمغان آورد. در این راستا، طرفداران زیادی در ایران و همچنین در سراسر جهان دارد. مطمئنا گران بودن آن نیز به خاطر کمیاب بودن و همچنین فرآیند پرورش سخت و زمانبر آن می باشد. در این بین، کشور ایران جایگاه خوبی را در این بازار ایفا کرده و یکی از برترین کشورهای تولید کننده و صادرکننده این محصول محسوب می گردد.

کشت زعفران گلخانه ای نیز همانند هر کسب و کار دیگری در حوزه کشاورزی و راه اندازی گلخانه، نیازمند صرف هزینه های اولیه می باشد. این هزینه ها شامل خریداری زمین، تجهیزات احداث گلخانه، هزینه های مربوط به انرژی همچون آب و برق، هزینه های منابع انسانی، هزینه های حمل و نقل و … می باشد که تمامی اینها به صورت دقیق در این طرح توجیهی مورد اشاره قرار گرفته اند. در این بین باید به هزینه خرید پیاز زعفران گلخانه ای اشاره نمود. البته با توجه به متغیر بودن قیمت ها در بازار، بهتر است تا هزینه ها را به صورت به روز، استعلام نمایید که البته این کار در این طرح توجیهی توسط متخصصین این حوزه، انجام شده و در اختیار شما قرار داده شده است. همچنین باید به انتخاب و خرید پیازهای زعفران مناسب نیز اشاره نمود که در این راستا، مشاوره با جهاد کشاورزی منطقه مورد نظر، بسیار مفید خواهد بود. از جمله تجهیزات مورد استفاده در گلخانه زعفران می توان به بخاری، کولر، مه پاش یا دستگاه رطوب ساز، قفسه ها، و ادوات کنترل دما و رطوبت اشاره نمود.

میزان برداشت و سودآوری نهایی طرح نیز بستگی به سرمایه گذاری اولیه دارد. در مورد این ادویه گران قیمت باید عنوان کرد که از همان سال اول شروع کسب و کار، سودآوری را تجربه خواهید کرد و از سال های بعدی با توجه به بازگشت سرمایه اولیه، هزینه های شما معطوف به موارد جزئی تر مانند تامین آب، کود، تعمیرات دستگاه ها و … خواهد بود. پس انتظار یک سودآوری خوب از این کسب و کار را داشته باشید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

- مطالعات مالی و اقتصادی - میزان سرمایه‌گذاری (ثابت و در گردش) - هزینه‌های جاری - تولیدات و ارزش تولیدات - جدول تحلیل مالی - تحلیل و درصد فروش در نقطه سربه‌سر - دوره بازگشت سرمایه - جدول پیش‌بینی ترازنامه - ارائه شاخص‌های مالی - جدول محاسبات تحليل هزينه فايده واحد - برنامۀ زمان‌بندی اجرا - زمانبندی اجرا - مدت زمان بهره‌برداری

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث گلخانه زعفران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi