سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی احداث گلخانه زعفران

عنوان فارسی :

دانلود بیزینس پلن راه اندازی گلخانه زعفران

مناسب برای: کارآفرینان، سرمایه گذاران و کلیه کسانی که علاقمند به شروع یک کسب و کار جدید هستند.
نحوه دریافت فایل: بعد از تکمیل پرداخت (خرید)، بلافاصله فایل قابل دانلود خواهد بود.
اصول نگارش : براساس استانداردهای طرح توجیهی کشور و مناسب برای اخذ تسهیلات از بانک ها
محتوای محصول: گزارش طرح توجیهی در 37 صفحه و در قالب ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF آماده شده است.
تعداد صفحات: 37 سال تهیه : 1401
کیفیت نگارش: طلایی قابلیت ویرایش و چاپ: دارد
saffron
قیمت دانلود :
241,900 تومان
سفارش طرح توجیهی
شرح موضوع

هدف از تهیه این طرح توجیهی، بررسی هزینه های راه اندازی یک گلخانه زعفران به همراه برآورد سودآوری نهایی این طرح بوده است. به واسطه مطالعه این طرح توجیهی، علاوه بر مواردی همچون هزینه و سود، با موارد دیگری همچون پیش نیازهای شروع این کسب و کار، آموزش کاشت و برداشت، به حداکثر رسانی ظرفیت تولید نهایی و … نیز آشنا خواهید شد. این طرح توجیهی برای سرمایه گذاران می تواند دستورالعمل قابل اعتمادی قبل از شروع به کار باشد چرا که با نشان دادن راه و روش ورود به این حوزه کشاورزی و همچنین ترسیم مسیر دقیق و برنامه ریزی شده، می تواند مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر سازد. لازم به ذکر است که ارائه این طرح توجیهی به نهادهای مرتبط می تواند فرآیند اخذ مجوزهای قانونی کسب و کار را نیز سرعت بخشد. به واسطه تهیه و ارائه این طرح به بانک ها و موسسات مالی می توان درخواست دریافت وام و تسهیلات بانکی نیز کرد که برای تامین سرمایه اولیه کار می تواند بسیار مفید باشد.

در ادامه، جدول مربوط به خلاصه طرح و شاخص های تحلیلی آن قرار داده شده است:

الف) اطلاعات ظرفیت و میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 ضریب میزان ارائه خدمات در نقطه سر به سر 49 درصد
ب) اطلاعات مالی و اقتصادی طرح
ردیف عنوان شاخص اطلاعاتی میزان واحد
1 میزان سرمایه کل مورد نیاز اجرای طرح 12,817 میلیون ریال
2 میزان سرمایه ثابت 12,494 میلیون ریال
3 میزان سرمایه در گردش 323 میلیون ریال
4 نرخ برگشت سرمایه 28 درصد
5 مدت زمان برگشت سرمایه 3.6 سال
6 سود خالص 3,573 میلیون ریال
7 سود ناخالص 11,947 میلیون ریال
8 هزینه خرید قطعات و مواد اولیه 363 میلیون ریال
9 هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز طرح 7,016 میلیون ریال
10 ارزش افزوده خالص طرح 10,785 میلیون ریال
11 ارزش افزوده ناخالص طرح 11,506 میلیون ریال
12 هزینه های نگهداری و تعمیرات (نت) سالانه طرح 211 میلیون ریال
13 هزینه های استهلاک طرح 553 میلیون ريال
14 سرمایه مورد نیاز جهت تامین ابنیه و سالن ها 4,400 میلیون ریال
15 سرمایه مورد نیاز خرید تجهیزات 4,102 میلیون ریال
16 هزینه های متغیر طرح 2,648 میلیون ریال
17 سرمایه مورد نیاز تامین وسایل حمل و نقل شهری و کارگاهی 1,500 میلیون ریال
18 ارزش فروش محصولات 12,310 میلیون ریال
19 هزینه های ثابت طرح 4,749 میلیون ریال
20 تعداد پرسنل ستادی و اجرایی مورد نیاز اجرای طرح 15 نفر
21 هزینه های قبل از بهره برداری طرح 168 میلیون ریال
22 هزینه های حاملهای انرژی(سوخت ، آب شرب ، برق و…) 231 میلیون ریال
23 میزان حقوق سالانه پرسنل ستادی و اجرایی طرح 5,328 میلیون ریال
24 نسبت افزوده ناخالص به ارزش خدمات ارائه شده 93 درصد
25 نسبت افزوده خالص به ارزش خدمات ارائه شده 88 درصد
26 نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل 84 درصد
27 سرانه سرمایه ثابت 833 میلیون ریال
28 سرانه سرمایه گذاری کل 854 میلیون ریال
29 نسبت سود خالص به ارزش خدمات ارائه شده 29 درصد
30 سرانه ارزش خدمات ارائه شده 821 میلیون ریال
31 نسبت سود خالص به سرمایه ثابت 12 درصد
32 مقدار NPV 2,420 میلیون ریال
33 مقدار NPV/I 10 درصد
34 میزان IRR در حالت عادی 28 درصد
35 میزان IRR در حالت بدبینانه 22 درصد

اگر شما هم از علاقه مندان به شرروع کسب و کار کاشت زعفران گلخانه ای هستید، مطمئنا سوالات زیادی در ذهن دارید و تمایل دارید تا بخش زیادی از سوالات خود را در یک سند واحد دریافت نمایید. بیزینس پلن راه اندازی گلخانه زعفران، با ارائه تمامی جنبه های مورد نیاز برای شروع این کسب و کار، می تواند بسیار مفید باشد. همچنین از جمله سوالاتی که سرمایه گذاران قبل از شروع تقریبا هر کسب و کاری می پرسند، می توان به مواردی همچون میزان دقیق سرمایه اولیه برای شروع، برآورد سودآوری نهایی، مدت بازگشت سرمایه و … اشاره نمود. در مورد پرورش زعفران باید به سوالاتی همچون تعداد برداشت سالانه، توجیه پذیری اقتصادی این کسب و کار، روش های مختلف و بهینه کاشت، حداقل مساحت مورد نیاز برای کاشت زعفران و … پاسخ داد که البته مطالعه این بیزینس پلن می تواند پاسخ بسیاری از این سوالات را در اختیار شما قرار دهد.

راه اندازی گلخانه زعفران

کشت زعفران در گلخانه

کشت گلخانه ای محصولات مختلف، مزایای بسیاری را در چند دهه گذشته به همراه داشته و این روش توانسته تا تقاضای بازار را در فصول مختلف، برطرف نموده و از سوی دیگر، سودآوری اقتصادی خوبی را برای سرمایه گذاران آن به همراه داشته باشد. گلخانه ها به واسطه ایجاد محیطی قابل کنترل از نظر دما، رطوبت، میزان تابش خورشید و … می توانند محیط ایده آل برای پرورش بسیاری از میوه ها، صیفی جات و سبزی جات را به وجود آورند. در این بین، در مورد کاشت زعفران نیز داشتن محیطی با نور، دما و رطوبت کنترل شده، بسیار مهم می باشد. گیاهان زعفران بهتر است تا به صورت مستقیم در معرض آب قرار نگیرند و در این راستا، می توان با کشت گلخانه ای، آب مورد نیاز آنها را از طریق رطوبت و با استفاده از دستگاه های اتوماتیک رطوبت ساز تامین نمود.

کشاورزان این حوزه در ایران در چند سال گذشته توانسته اند تا حتی برداشت سالیانه سه تا پنج کیلو زعفران را نیز در سال های اولیه احداث گلخانه، تجربه نمایند که با توجه به قیمت بالای این محصول در بازار، سودآوری بسیار بالا و معقولی محسوب می گردد. البته رسیدن به این هدف، زیاد هم دور از انتظار نیست و فقط کافی است تا آموزش های اصولی مربوط به این کسب و کار را دریافت نمایید.

کسب تجربه در هر شغلی، بسیار مهم است ولی کسب برخی تجربه ها می تواند به قیمت از دست رفتن سرمایه و زمان منجر شود. تهیه طرح های توجیهی با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای اولیه مانند سرمایه و … انجام می شوند و در این بین با در نظر گرفتن مطالعات دقیق بازاری و همچنین تجربیات سال های گذشته، می توان مسیر دقیقی را برای کارآفرینان جدید ترسیم نمود.

کشت زعفران در گلخانه، مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به کاهش ریسک برداشت اشاره کرد. همچنین در این روش، آب کمتری نیز استفاده می شود و کیفیت محصول نهایی نیز بسیار بهتر خواهد بود. در صورتی که بتوانید محصول با کیفیتی را تولید کنید، مطمئنا به فکر ورود به بازارهای بین المللی و صادراتی نیز خواهید بود، چرا که این محصول، بازار خوبی در کشورهای مختلف دارد. در این زمینه، بهتر است تا یک کارگاه بسته بندی مدرن نیز در کنار گلخانه داشته باشید. یک بسته بندی خوب، علاوه بر اینکه محافظ محصول بوده و باعث شکیل تر جلوه دادن آن می شود، معرف کار شما نیز خواهد بود و مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار شما سوق خواهد داد. در این راستا بهتر است تا طرح توجیهی احداث کارگاه بسته بندی زعفران را نیز مطالعه نمایید.

گلخانه زعفران

هزینه کشت و میزان برداشت زعفران گلخانه ای

زعفران به عنوان گران ترین زعفران جهان، کاربردهای فراوانی در تهیه انواع غذاها و نوشیدنی ها دارد و می تواند رنگ و بوی خاصی را برای آنها به ارمغان آورد. در این راستا، طرفداران زیادی در ایران و همچنین در سراسر جهان دارد. مطمئنا گران بودن آن نیز به خاطر کمیاب بودن و همچنین فرآیند پرورش سخت و زمانبر آن می باشد. در این بین، کشور ایران جایگاه خوبی را در این بازار ایفا کرده و یکی از برترین کشورهای تولید کننده و صادرکننده این محصول محسوب می گردد.

کشت زعفران گلخانه ای نیز همانند هر کسب و کار دیگری در حوزه کشاورزی و راه اندازی گلخانه، نیازمند صرف هزینه های اولیه می باشد. این هزینه ها شامل خریداری زمین، تجهیزات احداث گلخانه، هزینه های مربوط به انرژی همچون آب و برق، هزینه های منابع انسانی، هزینه های حمل و نقل و … می باشد که تمامی اینها به صورت دقیق در این طرح توجیهی مورد اشاره قرار گرفته اند. در این بین باید به هزینه خرید پیاز زعفران گلخانه ای اشاره نمود. البته با توجه به متغیر بودن قیمت ها در بازار، بهتر است تا هزینه ها را به صورت به روز، استعلام نمایید که البته این کار در این طرح توجیهی توسط متخصصین این حوزه، انجام شده و در اختیار شما قرار داده شده است. همچنین باید به انتخاب و خرید پیازهای زعفران مناسب نیز اشاره نمود که در این راستا، مشاوره با جهاد کشاورزی منطقه مورد نظر، بسیار مفید خواهد بود. از جمله تجهیزات مورد استفاده در گلخانه زعفران می توان به بخاری، کولر، مه پاش یا دستگاه رطوب ساز، قفسه ها، و ادوات کنترل دما و رطوبت اشاره نمود.

میزان برداشت و سودآوری نهایی طرح نیز بستگی به سرمایه گذاری اولیه دارد. در مورد این ادویه گران قیمت باید عنوان کرد که از همان سال اول شروع کسب و کار، سودآوری را تجربه خواهید کرد و از سال های بعدی با توجه به بازگشت سرمایه اولیه، هزینه های شما معطوف به موارد جزئی تر مانند تامین آب، کود، تعمیرات دستگاه ها و … خواهد بود. پس انتظار یک سودآوری خوب از این کسب و کار را داشته باشید.


کلیه محصولات توسط تیم پشتیبانی فراپلن بررسی شده و در سایت قرار گرفته است، در صورت رخداد هر گونه مشکل احتمالی لینک دانلود مجددا برای شما ارسال خواهد شد. همچنین شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوال با تیم پشتیبانی به شماره 09360147484 تماس بگیرید.
فهرست مطالب و محتویات

سرفصل های طرح توجیهی گلخانه زعفران شامل: محاسبه سرمايه ثابت مورد نياز طرح – سرمايه مورد نياز جهت اجاره سوله – سرمايه مورد نياز جهت محوطه سازي – سرمايه مورد نياز جهت ساخت و سازهای واحد صنعتی – سرمايه مورد نياز جهت تامين ؛ نصب و راه اندازی تاسیسات – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل حمل و نقل کارگاهی و شهري – سرمايه مورد نياز جهت تامين وسايل اداري ، آزمایشگاه و پشتيباني – سرمايه مورد نياز جهت تامين , نصب و راه اندازي تجهيزات مورد نياز – سرمایه مورد نیاز خرید انشعابات مورد نیاز – هزينه هاي قبل از بهره برداري – جمع بندي تعیین میزان سرمایه ثابت مورد نیاز اجرای طرح محاسبه هزینه های عملیاتی سالانه مورد نياز طرح – هزینه های حقوق و مزاياي سالانه کارکنان – هزینه های سالانه حامل های انرژی و ارتباطات – هزینه های سالانه استهلاک – هزینه های سالانه نگهداری و تعمیرات – هزینه های سالانه اداری و پشتیبانی – جمع بندي تعیین میزان هزینه های عملیاتی سالانه مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمایه در گردش مورد نياز طرح – هزینه های خرید سالانه مواد اولیه مورد نیاز – جمع بندي تعیین میزان سرمایه در گردش مورد نیاز اجرای طرح محاسبه سرمايه کل مورد نياز طرح – ارزش محصولات توليد شده متوسط ارزش سود خالص درطول يک سال کاري – محاسبه سود ناخالص – محاسبه سود قبل از پرداخت مالیات – محاسبه سود خالص متوسط ميزان برگشت سرمايه نسبت به سود خالص مدت زمان برگشت سرمايه تعیین نقطه سربسری– محاسبه متوسط هزینه های ثابت سالانه – محاسبه متوسط هزینه های متغیر سالانه – محاسبه نقطه سربسری ارائه خدمات ارائه شده تجزيه و تحليل شاخص های (نسبت های) مالی طرح محاسبه شاخص های تصمیم گیری و تحلیل اقتصادی – محاسبه ارزش فعلی خالص طرح Net Present Value ) NPV) – محاسبه ارزش فعلی درآمدهای طرح – محاسبه ارزش فعلی هزینه های طرح – نحوه محاسبه مقدار NPV – محاسبه نرخ بازگشت سرمایه NPV Ratio) NPV/I) – محاسبه نرخ بازده داخلی Internal Rate of Return ) IRR) – تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی احداث گلخانه زعفران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیزینس پلن

پشتیبانی

مجوز

logo-samandehi